Olası Ryzen 3000 Serisi İşlemcilerin Özellikleri

6.png

Haberin gerçek olup olmadığı bilinmiyor. Sızdırılmış olan bilgiler bu yönde. Tam sistem toplayacaktım bunu görünce hele bir dur dedim. :)

Ryzen 300 serisi güzele benziyor. Ryzen 5 3600 1000 TL gibi bir fiyatı olursa güzel olur.
Hayal olur o dediğiniz liste fiyatı bile 1000 TL bu ürününü getirecek şirketler ve devlet ile neredeyse fiyat 1500-2000 TL arası dolaşır ve AMD 7 NM işlemcilere çok büyük bir yatırım yaptı liste fiyatı resmi olmadığı için inandırıcı gelmiyor.Ve ikinci nesil 2600 işlemcilerden ucuz olması imkansız.

Türkiye içinde, işlemcilerin fiyatlandırması genellikle global piyasa çıkış fiyatının %25 üzerinde oluyor. AMD nin chiplet tasarımı ve 7nm teknolojisi üretim maliyetlerini yarı yarıya düşüren bir etken. Nitekim Ryzen 1000 serisinde 1800X 499$ ile piyasa çıkmıştı ancak muadili olan 2700X 329$ fiyat etiketi ve soğutucu içeriği ile piyasa çıkmıştı. Bu tür bilgi sızdırmaları genellikle PR amaçlı olduğunu düşünüyorum, nihai fiyatlandırmada belki 10-20$ fark olabilir, ancak Ryzen 2000 serisinde de benzer bilgiler sızmıştı ve büyük oranda doğrulanmıştı.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı