Olay görüntüleyicisi uyarı ve hataları

Firtina Getiren

Hectopat
Daha fazla  
Olay görüntüleyicisini açınca 10.026 olay var yazıyor. Bunlar neden oluyor acaba zararı var mı?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (21).png
    Ekran Görüntüsü (21).png
    157 KB · Görüntüleme: 164
  • Ekran Görüntüsü (23).png
    Ekran Görüntüsü (23).png
    162,2 KB · Görüntüleme: 151
Kesin bir şey söylemek istemem. Bilgisayarınız kendi kendine kapanıyor mu? Veya kapanırken zorlanıyor mu?

Kendi kendine kapanmıyor ama bilgisayarım hızlıydı bu aralar bayağı yavaşladı kapanırken ve açılırken uygulama açarken falan nasıl hızlandırabilirim bu hatalar yüzünden mi yavaşladı acaba?

Uyarıları önemsemeyin, hata veya önemli olanlar sıkıntı. Kernel ile ilgili sorunlar genelde hızlı başlat yüzünden oluyor. Hızlı başlat'ı kapatırsanız o hata olanlar gidecektir. Windows 10 Hızlı Başlat Seçeneğini Devre Dışı Bırakma - Technopat

Teşekkürler hocam hızlı başlatmayı kapattım ve bilgisayarım açılış ve kapanışlarda hızlandı. Hızlı başlatı tekrardan açmam gerekiyor mu masaüstü bilgisayar kullanıyorum önemi var mı o ayarın.

Son düzenleme:
Kendi kendine kapanmıyor ama bilgisayarım hızlıydı bu aralar bayağı yavaşladı kapanırken ve açılırken uygulama açarken falan nasıl hızlandırabilirim bu hatalar yüzünden mi yavaşladı acaba?

Teşekkürler hocam hızlı başlatmayı kapattım ve bilgisayarım açılış ve kapanışlarda hızlandı. Hızlı başlatı tekrardan açmam gerekiyor mu masaüstü bilgisayar kullanıyorum önemi var mı o ayarın.
HD Sentenial Pro ile HDD veya SSD'nizin sağlığını bir kontrol edin.

Son düzenleme:

Kingston 480GB HyperX Fury 3D serisi SATA SSD kullanıyorum programını indirdim ve böyle gösteriyor​

Bu da HD sentenial Pro ile yaptığım test sonucu.Eki Görüntüle 841545Eki Görüntüle 841548Eki Görüntüle 841549Eki Görüntüle 841550

Gayet sağlam gibi duruyor. Kronik sorunlu olabilir. Eğer mevcut ise başka bir HDD veya SSD takın eğer aynı hatası tekrar yaparsa diğer donanımlarda sıkıntı vardır. Yok ben bunu yapamam diyorsanız RAM oksitlenmiş olabilir SSD giriş yeri oksitlenmiş olabilir bir bakın (oksitlenme nedir bilmiyorsanız YouTube'dan bakın. Oksitlenen yeri silgi ile temizleyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı