OLED TV'yi PC de kullanmak OLED yanığı oluşturur mu?

tolga1034

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Başlıkta da belirttiğim gibi bu sorun aklıma yakın zamanda monitörü satıp OLED TV kullanmak istiyorum. Hikayeli oyunlarda deneyimi üst seviyeye çıkarmak için bu sorunun cevabınıda şu yönden merak ediyorum. HUD göstergelerinden dolayı sabit duruyorlar, o sabit kalması problem yaratır mı ya da bir çözümü var mıdır? Artık OLED yanığının bu konuda bilgisi olan var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
OLED'in yapısı gereği, her piksel kendi ışığını yansıttığı için, belli bir ömürleri ve ışıma ömürleri vardır. LCD daha uzun ömürlüdür Ghost Screen kalıcı olmaz LCD'lerde. Şayet bana sorarsan, ben OLED'te cesaret edemezdim. He logo görüntü uzun süre kalmayacaksa aktif kullanacaksan, kullanılabilir. Örnek verecek olursam TV yayınlarını sayısız kişi şikayet etti bu yüzden TV logolarının yanık oluşturduğu sebebiyle. Birçok TV kanalı şu an logolarını hareketli olarak yayınlıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
OLED'in yapısı gereği, her piksel kendi ışığını yansıttığı için, belli bir ömürleri ve ışıma ömürleri vardır. LCD daha uzun ömürlüdür Ghost Screen kalıcı olmaz LCD'lerde. Şayet bana sorarsan, ben OLED'te cesaret edemezdim. He logo görüntü uzun süre kalmayacaksa aktif kullanacaksan, kullanılabilir. Örnek verecek olursam TV yayınlarını sayısız kişi şikayet etti bu yüzden TV logolarının yanık oluşturduğu sebebiyle. Birçok TV kanalı şu an logolarını hareketli olarak yayınlıyor.
Tv olarak değil de sadece monitör olarak kullanmayı düşünüyorum açıkçası.

Ömür olarak TV veya monitör olarak kullanılması fark yaratmaz diye düşünüyorum. Bazı kurumlar zaten monitör olarak da kullanıyor. Uzun zamandır kullananlar da var.

Ömür olarak TV veya monitör olarak kullanılması fark yaratmaz diye düşünüyorum. Bazı kurumlar zaten monitör olarak da kullanıyor. Uzun zamandır kullananlar da var.

Şu manada sordum TV de sürekli sabit kaldığı için bazı şeyler yanık oluşuyor ben oyun oynarken ekran sürekli değişecek ama çok açık kalacak yine sorun olur mu?

Hiç sanmıyorum hocam. Kullanabilirsiniz.

Geri
Yukarı