Olmamış şeyleri olmuş gibi görüyorum

prof_efe

Decapat
Merhabalar, ben Efe. 13 yaşındayım. Unutkan biriyim. Mesela gene bugün bir kızın boyalarını verecektim, unuttum. Bakkaldan geldim anneme para üstünü vermeyi unuttum. Sorunumda olmamış şeyleri olmuş gibi görmek. Bakkaldan geldikten sonra aklımda hep para üstünü koyduğum var. Başka zamanda oluyor, geliyorum para üstünü verdim diyorum ama cebimden çıkıyor. Geçen gün kartımı düşürdüm, o harcama ekranı, arkadaşıma anlatışım her şey sanki beynimin köşesinde. Yani sanki o olayı öncedende yaşamış gibi hatırlıyorum. Ama öyle bir şey hiç yaşanmadı. O kartı masamın üstüne koyduğumu hala hatırlıyorum. Beynimin kösesinde hatırlıyorum ama öyle bir şey yok. Oldukça rahatsız oluyorum. Umarım anlatabilmişimdir.

Merhabalar, ben Efe. 13 yaşındayım. Unutkan biriyim. Mesela gene bugün bir kızın boyalarını verecektim, unuttum. Bakkaldan geldim anneme para üstünü vermeyi unuttum. Sorunumda olmamış şeyleri olmuş gibi görmek. Bakkaldan geldikten sonra aklımda hep para üstünü koyduğum var. Başka zamanda oluyor, geliyorum para üstünü verdim diyorum ama cebimden çıkıyor. Geçen gün kartımı düşürdüm, o harcama ekranı, arkadaşıma anlatışım her şey sanki beynimin köşesinde. Yani sanki o olayı öncedende yaşamış gibi hatırlıyorum. Ama öyle bir şey hiç yaşanmadı. O kartı masamın üstüne koyduğumu hala hatırlıyorum. Beynimin kösesinde hatırlıyorum ama öyle bir şey yok. Oldukça rahatsız oluyorum. Umarım anlatabilmişimdir.
Ailene daha iyi beslenmen gerektiğini söyle. Gerekirse vitamin desteği, vitamin tahlili yaptırmalarını iste. Bunu da unutma bak. xD

Önce normal bir şekilde doktora git ve bundan bahset. Eğer basit bir şeyse çözülür, değilse zaten ortaya çıkacaktır. Bu konu hakkında aklıma gelen tek hastalık Maladaptive Daydreaming. Yine de bir doktora görün.

Doktorluk bir durumun yok her insana olan şeyler bunlar beynin şuan yaşadığın olayı depolama yerini bazen karıştırır ve geçmişde yaşanan olayları depoladığı yere yazar bu herkeste mevcut buna da dejavu denir zaten unutkanlık kısmına gelince fazla unutkanlık yaşıyorsan balık tüket ve beyin geliştiren şeylerle ilgilenmeni öneririm.

Geri
Yukarı