[Oltalama] Bir kadın sizin hakkınızda bir paylaşım yapmış

Steella

Hectopat
Daha fazla  
Attığı link direk şikayet var sitesine gidiyor. Tabii ki site orijinal değil. Teyzemin dernek hesabını bu şekilde çaldılar.

AllyFeedon

Hectopat
Makaleler
4
Yer
Los Santos
Daha fazla  
Uzun zamandır süregelen bir oltalama tekniği. Genelde Instagram üzerinden şöyle bir mesaj geliyor:

Eki Görüntüle 1536145

Bu tür mesajlara itibar etmeyiniz. Gönderen kişi gerçek olsa bile hesabı hacklenmiştir. Ha hacker ile dalga geçmek istiyorsanız zevkli olabilir :)
Bunlar çok varda hocam, ben buna hala anlam veremedim:

KÜFÜRBAZ HAYDO

Zettapat
Makaleler
51
Yer
KKTC
Daha fazla  
Kaldı ki ünlü biri değilseniz birisi neden sizin hakkınızda paylaşım yapsın ki? İşin bu kısmıyla düşününce de mantıklı gelmiyor :D Oltalama yöntemleri günden güne artmakta ve inananlar da var maalesef.

AllyFeedon

Hectopat
Makaleler
4
Yer
Los Santos
Daha fazla  

CHRİS W4LKER

Decapat
Uzun zamandır süregelen bir oltalama tekniği. Genelde Instagram üzerinden şöyle bir mesaj geliyor:

Eki Görüntüle 1536145

Bu tür mesajlara itibar etmeyiniz. Gönderen kişi gerçek olsa bile hesabı hacklenmiştir. Ha hacker ile dalga geçmek istiyorsanız zevkli olabilir :)
Benim halamın kızı 32 yaşında falan. Baya takipçili bir instagram hesabı vardı. Buna benzer bir yöntemle çalındı. Hacker ilk olarak bu halamın kızının arkadaşını hackleyip, arkadaşının hesabından buna, "Rabia, birileri senin hakkında çok ağır şeyler söylemiş." gibi gibi şeyler söylemiş. Sonra bir link atmış. E tabii, anlamayınca pek bu işleri doğal olarak tıklamış linke. Hesap gg. Daha sonra bu arkadaşı zaten uyarmış herkesi, "Beni hacklediler, benim adıma birilerine mesaj gönderdiler. Mesajları atan ben değilim." demiş. Bu yönteme kanmasın kimse. Lütfen dikkatli olun ve virüs yemeyin. Ancak dalga geçmek cidden eğlenceli olabilir :D

Yukarı