[Oltalama] Bir kadın sizin hakkınızda bir paylaşım yapmış

Attığı link direk şikayet var sitesine gidiyor. Tabii ki site orijinal değil. Teyzemin dernek hesabını bu şekilde çaldılar.

Uzun zamandır süregelen bir oltalama tekniği. Genelde Instagram üzerinden şöyle bir mesaj geliyor:

Eki Görüntüle 1536145

Bu tür mesajlara itibar etmeyiniz. Gönderen kişi gerçek olsa bile hesabı hacklenmiştir. Ha hacker ile dalga geçmek istiyorsanız zevkli olabilir :)
Bunlar çok varda hocam, ben buna hala anlam veremedim:

Uzun zamandır süregelen bir oltalama tekniği. Genelde Instagram üzerinden şöyle bir mesaj geliyor:

Eki Görüntüle 1536145

Bu tür mesajlara itibar etmeyiniz. Gönderen kişi gerçek olsa bile hesabı hacklenmiştir. Ha hacker ile dalga geçmek istiyorsanız zevkli olabilir :)
Benim halamın kızı 32 yaşında falan. Baya takipçili bir instagram hesabı vardı. Buna benzer bir yöntemle çalındı. Hacker ilk olarak bu halamın kızının arkadaşını hackleyip, arkadaşının hesabından buna, "Rabia, birileri senin hakkında çok ağır şeyler söylemiş." gibi gibi şeyler söylemiş. Sonra bir link atmış. E tabii, anlamayınca pek bu işleri doğal olarak tıklamış linke. Hesap gg. Daha sonra bu arkadaşı zaten uyarmış herkesi, "Beni hacklediler, benim adıma birilerine mesaj gönderdiler. Mesajları atan ben değilim." demiş. Bu yönteme kanmasın kimse. Lütfen dikkatli olun ve virüs yemeyin. Ancak dalga geçmek cidden eğlenceli olabilir :D

Geri
Yukarı