Oluşturduğum klasörü bulamıyorum

Emre Kocatürk

Kilopat
Merhabalar,

Yaklaşık iki yıl önce oluşturduğum ve fotoğraflarımı koyduğum klasörü C Sürücüsünde bir yere saklamıştım. Bir kaç gün önce klasörü C Sürücüsünde yer açarken şans eseri buldum ve içinden bir kaç tane fotoğraf aldım, klasörü masaüstüne almayı unuttuğum için tekrar kaybettim ve şimdi bulamıyorum. Aratıldığı zaman görünmemesi için klasörün ismini "-,0" veya "-,0" koyup yine sahte "Origin" isimli bir başka klasörün içine koymuştum. İçinden aldığım fotoğraflar üzerinden veyahut başka bir şekilde klasörü tekrar bulma şansım var mı?

Dosyanın boyutunun belli bir miktar aralığında olduğunu tahmin edebiliyorsanız wiztree ile bulunduğu diski tarayın. O size hangi klasörün ne kadar yer kapladığını ve nerede olduğunu listeyecek. O boyut aralığındaki dosyalara bakarsınız sonuçlardan.

Merhabalar,

Yaklaşık iki yıl önce oluşturduğum ve fotoğraflarımı koyduğum klasörü C Sürücüsünde bir yere saklamıştım. Bir kaç gün önce klasörü C Sürücüsünde yer açarken şans eseri buldum ve içinden bir kaç tane fotoğraf aldım, klasörü masaüstüne almayı unuttuğum için tekrar kaybettim ve şimdi bulamıyorum. Aratıldığı zaman görünmemesi için klasörün ismini "-,0" veya "-,0" koyup yine sahte "Origin" isimli bir başka klasörün içine koymuştum. İçinden aldığım fotoğraflar üzerinden veyahut başka bir şekilde klasörü tekrar bulma şansım var mı?
Gizli klasörleri gösteri açıp arama yerine .jpg png vb şeklinde aratın.

Gizli klasörleri gösteri açıp arama yerine .jpg png vb şeklinde aratın.
Dosyanın boyutunun belli bir miktar aralığında olduğunu tahmin edebiliyorsanız wiztree ile bulunduğu diski tarayın. O size hangi klasörün ne kadar yer kapladığını ve nerede olduğunu listeyecek. O boyut aralığındaki dosyalara bakarsınız sonuçlardan.
İki yöntemide denedim olmadı. Büyük ihtimalle fotoğrafları aldıktan sonra dalgınlığıma geldi Origin dosyası zannedip sildim. Teşekkür ederim yinede.

Çeviridir.
"Dosya Gezgini'ni açın, C:\ (sizin depoladığınız farklı olabilir) sürücünüze gidin. Ardından, üstteki arama kutusuna tür:resim (ingilizce hali kind:picture) yazın ve size tüm sabit sürücünüzdeki her resmi gösterecektir (bir dakika sürebilir). Düzeni değiştirmek için Görünüm sekmesini kullanın ve eksik olan resimlerinizi görüp görmediğinizi görmek için kaydırın."

Orijinali:
"Open File Explorer, go to your C:\ drive. Then type kind:picture into the search box up top and it will show you every picture on your entire hard drive (it might take a minute). Use the View tab to change the layout and scroll through to see if you see your pictures you're missing."

Kaynak: https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/all/finding-lost-photos-on-windows-10/486e127d-3a73-4410-957c-4d0ed101835d#:~:text=Open File Explorer, go to,your pictures you're missing.

Not: ":" ve "p" yan yana gelince :p oldukları için emoji şeklinde gözüküyor istemeden. Siz o emojiyi gördüğünüz yerde ":" ve "p"nin yan yana olduğunu anlayın.

Geri
Yukarı