Omega, Beta, Alfa, Gamma ve Sigma karekter testi!

Aşağıdakilerden hangisi olduğunu düşünüyorsunuz?

• Omega

• Beta

• Alfa

• Gamma

• Sigma

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.

Autistic Boy

Kilopat
Makaleler
24
Yer
Japonya - Akihabara
Merhaba. Technopat Sosyal forumunda ne kadar Omega, Beta ve Alfa karektere sahip veya sahip olduğunu düşünen üyelerimiz var? Bunu merak ettim. Aşağıda ise, Omega, Beta ve Alfa karekterlerin özelliklerinin açıklamasını ekledim. Bu arada, en nefret ettiğim karekter türü sanırım Sigma. Ben şahsen Omega olduğumu düşünüyorum. :) Bu arada en yaygın karekter türü muhtemelen "Beta".

Not: Ben Omega şıkkını işaretledim yukarıdaki anketten. :) Çünkü Omega olduğumu düşünüyorum.

5 Farklı karekter tipi bulunmaktadır, bunlar;

Omega: Alfa erkeğinin tam anlamıyla zıttısınız ama olumlu bir açıdan. Alfalar gibi karizmatik, zeki ve özgüvenlisiniz. Ama onların aksine kendi kendinize olmayı tercih ediyor ve diğer insanlara daha fazla mesafe koyuyorsunuz. Çok az kişiye güveniyor, çok az yakın ilişkiye giriyorsunuz. İnsanlara liderlik etmeyi umursamıyorsunuz çünkü kendi kendinizin liderisiniz.

Beta: Kendinize güveniniz yüksek değil ve biraz utangaç ve çekingensiniz. Sürekli şüpheleriniz var ve başarısız olma korkusundan dolayı bir işe kalkışmakta zorluk çekiyorsunuz. İnsanlar tarafından bir nebze seviliyorsunuz fakat size tepeden bakıyorlar ve kadınlar da sizi arkadaş olarak görmeyi tercih ediyor. İnsanların sizi sürekli yargıladığı düşüncesi yüzünden diğer insanlar etrafında gerginsiniz ve bu yüzden sosyal hayatta pek başarılı olamıyorsunuz. Lider değil takip edensiniz.

Alfa: Özgüveni yüksek ve sadece kendine cevap veren birisiniz. Sadece istediğiniz şeyleri yapıyor ve bunları yaparken güveninizi asla kaybetmiyorsunuz. Şüpheleriniz olsa bile bunların karar verme yetinizi ve zekanızı gölgede bırakmasına izin vermiyorsunuz. Bütün insanlar sizi seviyor ve doğal bir çekiciliğiniz var. Kadınlar varlığınıza ve karizmanıza otomatik olarak çekiliyor. Doğal bir lidersiniz ve sosyal bir hayatı seviyorsunuz, insanlar etrafınızda bulunmak istiyor.

Gamma: Bir anlamda görünmezsiniz. Pek bir çekici yönünüz yok ne alfa ne de betasınız, kişiliğiniz genellikle bulunduğunuz ortama ayak uyduruyor ve etkisiz bir şekilde yalnızca “orada” bulunuyorsunuz. İnsanlar genelde sizden hoşnut ve kadınlarla sorun yaşamıyorsunuz. Yalnızca sizde dikkat çekici, akılda kalıcı bir özellik yok. Lider veya takipçi değilsiniz yine de duruma göre bu rolleri üstlenebilirsiniz.

Sigma: İnsanları manipüle edebilen bir kabiliyetiniz var. Bir örümcek gibi ağlarınızı örüp tuzak kuruyorsunuz. Fesat bir zihniniz var ve insanları bir şekilde kendi tarafınıza çekmeyi başarabiliyorsunuz. Alfa veya omega gibi karizmatik değilsiniz fakat insanlarda size karşı hem şüphe uyandıran hem de saygı yaratan bir zekânız var. Sosyal durumlarda alfa veya omegadan çok daha güçlüsünüz çünkü insanları manipüle etme ve sizle aynı fikirde olmalarını sağlama yeteneğiniz var. Bir lider veya takipçi değilsiniz, daha çok öngörülemeyen bir etkiniz var.

Peki siz hangisisiniz? Merak ediyorum. :)

Son düzenleme:
Beta ile Sigma karışığıyım. Ama en çok Beta’ya benziyorum. Bu arada bu isimler ve düşünceleri siz mi uyarladınız? Sadece merakımdan sordum. 🙃

Yeter artık Erdem, ya kendin ol yada beta erkek olmaya mahkum ol. Birsürü konu açtın bunun hakkında birsürü konu açıp sosyali meşgul ettin. https://www.technopat.net/sosyal/konu/bir-beta-alfa-olabilir-mi.585013/page-9#post-3336584 Senin kadınları cezp eden bir çekiciliğin veya nazikliğin yok. Kendine güvenmiyorsun, eleştirilmekten korkuyorsun. Beta erkek olmaya mahkumsun, kendinle barışık ol ve kabullen artık. Bu konuyu açmandaki amaçta kendini yalnız hissetmemek, çünkü ne kadar denesende Alfa olamıyorsun, doğa düzeni bu, ezilen ve ezen taraf daima olmak zorunda. Kabullen gitsin artık.

Yeter artık Erdem, ya kendin ol yada beta erkek olmaya mahkum ol. Birsürü konu açtın bunun hakkında birsürü konu açıp sosyali meşgul ettin. https://www.technopat.net/sosyal/konu/bir-beta-alfa-olabilir-mi.585013/page-9#post-3336584 Senin kadınları cezp eden bir çekiciliğin veya nazikliğin yok. Kendine güvenmiyorsun, eleştirilmekten korkuyorsun. Beta erkek olmaya mahkumsun, kendinle barışık ol ve kabullen artık.
Hayır. Ben Omega'yım.

''Ayrıca ben Beta'yım hemde en kötülerinden birisiyim. En aşağı düzey Beta'yım. Beta zaten başlı başına kötü sayılırken, ben en berbat Beta'yım. Beta'nın en iyileri, en azından ortalama seviyeye gelirler.'' Bu sizin 1 sene önce yazdığınız mesaj. Mesajlarının çoğunu okudum, ve eleştirilmekten korktuğun ve kendine güvenmediğin kanısına vardım, alınmanı istemem ama pek karizmatık olduğunuda düşünmüyorum. Zaten Omega olsaydın bu konuyu açmazdın bile, Betasın işte kabul et.

''Ayrıca ben Beta'yım hemde en kötülerinden birisiyim. En aşağı düzey Beta'yım. Beta zaten başlı başına kötü sayılırken, ben en berbat Beta'yım. Beta'nın en iyileri, en azından ortalama seviyeye gelirler.'' Bu sizin 1 sene önce yazdığınız mesaj. Mesajlarının çoğunu okudum, ve eleştirilmekten korktuğun ve kendine güvenmediğin kanısına vardım, alınmanı istemem ama pek karizmatık olduğunuda düşünmüyorum. Zaten Omega olsaydın bu konuyu açmazdın bile, Betasın işte kabul et.
İnsanların görüşünü almak için açtım sadece?

Geri
Yukarı