Omen 15 pil kalibre edilmiyor

6iantguy

Hectopat
Daha fazla  
Laptopu aldıktan ancak 10 gün sonra aklıma geldi ve HP'nin kendi programlarını kurdum. HP Support Asistant'dan baktığım zaman pilin kalibre edilmesi gerektiğini gördüm. HP dıagnostıcs UEFI üzerinden 2 kez kalibre etmeyi denedim fakat hala kalibre edilmeli diyor. Pilde kullanım yaparken bir aksilik fark etmedim. Ne yapmalıyım?

WhatsApp Image 2021-06-17 at 19.35.28.jpeg

WhatsApp Image 2021-06-17 at 19.35.28 (1).jpeg

O butonda bir talimat yazmıyor, pil kalibresini isteğe bağlı yaparsanız ona basıyorsunuz. Pili çok zorda kalmadıkça kalibre etmeye ihtiyaç yok zaten. Ayrıca boşuna buradan yapmayın, HP Support Assistant üzerinden de pil değerleri görüntülenip test ediliyor. Kullanımda sorun yoksa kalibreye ihtiyaç yok.

O butonda bir talimat yazmıyor, pil kalibresini isteğe bağlı yaparsanız ona basıyorsunuz. Pili çok zorda kalmadıkça kalibre etmeye ihtiyaç yok zaten. Ayrıca boşuna buradan yapmayın, HP Support Assistant üzerinden de pil değerleri görüntülenip test ediliyor. Kullanımda sorun yoksa kalibreye ihtiyaç yok.
Pili kalibre et tuşuna basınca 4-5 saat bekledim ayarlanıyor yazısı eşliğinde. Support Asistandan ancak şöyle bir ekran geliyor. 3 Saat bekleyelim bakalım
1623948513318.png

Pili kalibre et tuşuna basınca 4-5 saat bekledim ayarlanıyor yazısı eşliğinde. Support Asistandan ancak şöyle bir ekran geliyor. 3 Saat bekleyelim bakalımEki Görüntüle 1072430
Çok gerekli bir test değil. Pil kullanımında sorun yaşamıyorsanız zaman harcamaya değmez. Yine de sizin tercihiniz.

Geri
Yukarı