Omen 27i ekranda dalgalanma oluyor

DesertScreamer

Centipat
Daha fazla  
Monitör
Omen 27i
Merhaba, HP Omen 27i marka ve model monitörü kullanıyorum. Sıfır olarak satın aldığım bir ürün. Oyunlarda grafik ayarının seviyesi fark etmeksizin ekranımda yanıp sönmeler meydana geliyor. Bir süre sonra ya PC kendisine reset atıyor, ya da ekran, USB bağlantıları devre dışı kalıyor ancak fanlarım çalışmaya devam ediyor. Sorunun tam olarak nereden kaynaklandığını bilmiyorum. Yaptığım tek şey, 4 adet RAM kullanıyordum (2X G.Skill Trident Z Royal ve 2X Apacher Panther) bunun sayısını 2'ye indirdim. Bunların dışında Armoury Crate yazılımını güncelledim. Başka hiçbir değişiklik olmadı. Elektrik hattını kontrol ettim. RAM'lerin yerlerini değiştirdim ama hala devam ediyor. Sistemde OC yapmıyorum. Ama acaba PSU az mı geliyor diye düşünmeye başladım. Aslında elimde videosu da var ama nasıl yükleyebilirim foruma bilmiyorum. Derdimi bile tarif edemiyorum aslında şu anda. Eğer konu yanlış yerdeyse affola. Şimdiden teşekkür ederim.

Anakart: Asus Rog Crosshair VIII (Wi-Fi) / İşlemci: Ryzen 7 5800x / Ekran kartı: Xfx Swft Core Rx 6900 xt
RAM: ---- / SSD: MSI Spatium m480 1TB - Adata Swordfish 500GB / Kasa: Corsair 5000x RGB / PSU: CORSAIR - RM Series 850W AIO: MSI MAG Coreliquid K360 - 360mm / Monitör : HP 27" 2K 165hz 1ms (8AC94AA)

Son düzenleyen: Moderatör:
Armoury Crate yazılımı direkt kaldırıp deneyebilir misiniz? O programın ben dâhil birçok kişiye sorun çıkarmışlığı var, belki ondan kaynaklanıyor olabilir.

Monitörde respone time diye bir şey olabilir. En sonda ise bir önceki seviyeye çekmeyi dene.
Fabrika ayarlarında 4 ms ve ayarlarını değiştirdiğimde 1ms olabiliyor ama fabrika ayarlarında kullanıyorum zaten

Armoury Crate yazılımı direkt kaldırıp deneyebilir misiniz? O programın ben dâhil birçok kişiye sorun çıkarmışlığı var, belki ondan kaynaklanıyor olabilir.
Denedim olmadı. Ama ilginçtir, sistemi geri yüklediğimde sorun kayboldu.. Şimdi temiz kurulum yapmayı düşünüyorum. Belki formattan sonra düzelir.

Geri
Yukarı