Omen by HP 15-DH0013NT aşırı ısınıyor

Lordrummer

Kilopat
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Meslek
Müzisyen
Arkadaşlar herkese selam,
13.06.2020 tarihinde HP'nin Omen 15-DH0013NT modeli Gaming laptopunu almış bulunmaktayım. Intel(R) Core(TM) i7-9750H CPU @ 2.60GHz NVIDIA GeForce RTX 2060
Yaşadığım problem sadece CPU sıcaklığı ile alakalı. Boşta 70-80 derecelerde gezen CPU yük altında (oyun, render vb.) 98-99 derecelerden hiç inmiyor.
GPU sıcaklıklarım benim için yeterli bu arada. (boşta 50-56 derece, yükte 80-85 derece)
Servise yolladığımda bir problem olmadığını belirtti arkadaşlar.
Ancak ben oyun oynarken klavyenin üst kısmı (CPU'nun bulunduğu bölüme) elimi bile süremiyorum resmen.
HP'nin kendi Command Center programından undervolting testi yaptığımda, Core voltage Offset'i -0, 065 Voltage'a ayarlıyor. Ve bu ayardan sonrada sıcaklık değerlerinde bir fark yok.
ThrottleStop ile internetteki bütün ayarları denememe rağmen stabil bir şekilde PC'yi çalıştıramadım.
Konu hakkında uzman olan arkadaşların destekleri için şimdiden teşekkürler.

Boost ayarlarını agresiften dengeleniye çekmeye deneyin. Bir arkadaşta 3060'lı bir Omen modeli vardı. Performans kaybı yaşamadan sıcaklıkları düşürdü.

Boost ayarlarını agresiften dengeleniye çekmeye deneyin. Bir arkadaşta 3060'lı bir Omen modeli vardı. Performans kaybı yaşamadan sıcaklıkları düşürdü.
1660657911458.png

Buradaki ayarlardan bahsediyorsanız eğer hepsini denedim hiç sıcaklık farklı olmuyor. Fanlar full hızda çalışsa da azda çalışsa aynı değerleri alıyorum.

Bence ya termal macunda bir sıkıntı var ya da içindeki fanda.
Termal macunu yeni değiştirmeme rağmen aynı sıkıntıyı yaşıyorum.

Geri
Yukarı