Omuzumda ve belimdeki deri çatlakları

Harleen

Kilopat
Daha fazla  
Omuzlarımda ve belimde aşağıda fotoğraf ile belirteceğim şekilde çatlaklar var. Hiçbir şekilde ağrı yaratmıyorlar ancak görüntü bakımından beni endişelendiriyor. 2 hafta önce evde şınav çekmeye başladım ve belimdeki çatlaklar biraz daha arttı. Sebebi nedir acaba? Bir sorun teşkil eder mi?

deri-catlagi.jpg

Omuzlarımda ve belimde aşağıda fotoğraf ile belirteceğim şekilde çatlaklar var. Hiçbir şekilde ağrı yaratmıyorlar ancak görüntü bakımından beni endişelendiriyor. 2 hafta önce evde şınav çekmeye başladım ve belimdeki çatlaklar biraz daha arttı. Sebebi nedir acaba? Bir sorun teşkil eder mi?

Eki Görüntüle 842084
Hastaneye gitmenizi öneririm.

Eki Görüntüle 842084

Git doktora, biz nereden bilelim? Buradan sadece tahmin yapabiliriz.

Vücut çalıştığınız için deride çatlaklar oluşmuş genelde kilo alıp vermeler sonucu ve kasların gelişimi sonucu olabiliyor. İz kalacaktır. Çeşitli kremler, yağlar ve çatlak tedavileri var. Genelde kadınlarda görülüyor. Google'dan görsellere bakın. Yeni çatlak bu şekilde kırmızı gözükür. Zaman geçtikçe beyazlaşır.

Bilmediğiniz konulara yorum yapmayın. Büyüyorsanız normal. Spor'da kendinizi zorlamayın daha fazla.
Özellikle Ergenlik döneminde çok normal. Büyüyorsunuz ve Derinizin buna ayak uydurması biraz zor olabiliyor.
Sizin yaptığınız gibi tanımlar yapmıyorum. Ben doğru olanı söylüyorum. Sizin söylediğiniz de doğru olabilir. Ancak hastaneye gitmekte fayda var. En iyi teşhisi doktor koyacaktır.

Geri
Yukarı