Onaylanan Dolandırıcılık "Ayarları 4K'ya Çektik Şimdi Bize Tekrar Para Ödeyin"

Kimsenin sana adamlardan bekleme her şeyi dediğini gördün mü bu forumda? Ben görmedim şahsen. Açıkçası halen haksızsın, amacının para kazanmak olan şirketlerin sana bedavaya hizmet vermesi ön görülemez.

Bazı şirketlerin bunu yapmış olması, özellikle CDPR'ın CP2077 vakasından sonra yapması gerekli olduğu "ücretsiz" yükseltmeyle 7 8 sene önce alıp bitirdiğin bir oyunun yeni nesil konsollara ücretli bir şekilde yükseltilmesini kıyaslamak tam anlamıyla mantıksızlık.
Sana bir sürü firma sayıyorum. Xbox içindeki firmalar,Activison içindeki Ubisoft içindekiler falan filan hala CDPR vakası diyorsun. Ayrıca CDPR Cyberpunk çıkmadan önce ücretsiz yükseltme geleceğini açıkladı zaten. Sorun sizi bunu "Hizmet" olarak görmeniz zaten asıl konu bu :D. Konsollar x86 mimarisi kullanıyor yani eskisi gibi zor değil port etmek hatta Unreal Engine gibi motorlarda daha da kolay. Ben burada konsoldan PC'ye çıkan oyun bedava olsun demiyorum ki. "PS5, PS4'e geriye uyumlu olduğu halde niye ücret istiyor?" diyorum. Yapılan Remasterlar kapsamlı da değil remaster olarak geçecek düzeyde değil buna para isteniyor diyorum. Bunun etik olmadığını anlatmaya çalışıyorum. Ki etik olmadığı için pek çok firmada bunu yapmıyor yapan firmalara burada laf edip hak savunuyorum sonra siz malum kişiler gibi "Ya her şeyi devletten bekleme." Gibi argümanlarla geliyorsunuz. Yani ben ne diyorum siz ne diyorsunuz arkadaşlar?

3 oyunun yenilenmiş halini içeren paketin bedava verilmesini istemek mantıklı değil.

PS4'te o pakete sahip olanların bedava almasını savunuyorum. Çünkü geriye uyumluluk bunu gerektirir. Yenilenmiş dediğiniz şey kabaca tabirle settings değiştirmekten başka bir şey değil. Tıpkı diğer şirketlerin yaptığı gibi ücretsiz verilmesi lazım. Yenilenmiş oyun görmediniz sanırım siz? Mesela Call of Duty MW serisi, GTA Trilogy gibi. Firmaların %80'i benim dediğim şeyi yapıyor yani doğru olanı. Siz ise haraç alsın diye onay veriyorsunuz beni niye anlamak istemiyorsunuz? Bakın bizi savunan bir şeyi anlatıyorum bizim yararımıza olan bir şeyi. Üstelik bizim yararımıza olsun diye desteksiz şeyler savunmuyorum. He hisseniz varsa rahatsız olmanız normal.

PS4'te o pakete sahip olanların bedava almasını savunuyorum. Çünkü geriye uyumluluk bunu gerektirir. Yenilenmiş dediğiniz şey kabaca tabirle settings değiştirmekten başka bir şey değil. Tıpkı diğer şirketlerin yaptığı gibi ücretsiz verilmesi lazım. Yenilenmiş oyun görmediniz sanırım siz? Mesela Call of Duty MW serisi, GTA Trilogy gibi. Firmaların %80'i benim dediğim şeyi yapıyor yani doğru olanı. Siz ise haraç alsın diye onay veriyorsunuz beni niye anlamak istemiyorsunuz? Bakın bizi savunan bir şeyi anlatıyorum bizim yararımıza olan bir şeyi. Üstelik bizim yararımıza olsun diye desteksiz şeyler savunmuyorum. He hisseniz varsa rahatsız olmanız normal.
Az önce muhafazakar oldum şimdi de hisse sahibi yatırımcı. Daha fazla takacağınız lakap vesaire var mı hocam varsa dinliyorum.

Siz söylediğiniz geriye uyumluluk konusunda haklısınız fakat oyunu tamamen olduğu gibi cop paste yapmamışlar o sebeple firma isterse ücret isteyebilir. Alıp almamak size kalmış sonuçta bu bir "ZEVK" ve HOBİ.
Zorunlu bir ihtiyaç olmadığı için sizin bu denli ağlayıp yırtınmanızın bir yere varmayacağını söylemeye çalışıyorum.
Oyun sahibi olmak, oyun oynamak bir lükstür. Lütfen ona göre hareket edin.

Az önce muhafazakar oldum şimdi de hisse sahibi yatırımcı. Daha fazla takacağınız lakap vesaire var mı hocam varsa dinliyorum.

Siz söylediğiniz geriye uyumluluk konusunda haklısınız fakat oyunu tamamen olduğu gibi cop paste yapmamışlar o sebeple firma isterse ücret isteyebilir. Alıp almamak size kalmış sonuçta bu bir "ZEVK" ve HOBİ.
Zorunlu bir ihtiyaç olmadığı için sizin bu denli ağlayıp yırtınmanızın bir yere varmayacağını söylemeye çalışıyorum.
Biraz sonra şirketin sahibi de oluruz. :)

Ben bunun doğru olmadığını anlatmaya çalışıyorum siz de doğru olmadığını düşünüyorsanız tartışmaya gerek yok. Ben de silah doğrultacak değilim Sony'e bu yapılan yanlış hissedar gibi tavır yapıyorsunuz bence o yüzden söyledim. Kalp kırdıysam özür dilerim ama yine de fikrim bunun saçmalık olduğu yönünde.

Öncelikle böyle duyarlı, tepkili ve zeki genç arkadaşları bu forumda da görmek beni çok mutlu etti.

Sonrasında yazılanları okudum utandım.

Böyleleri oldukça Sony'nin sırtı yere gelmez. Semer vuran çok olur ah ah..

Adamlar Xbox'ın ''Smart Delivery'' adında ücretsiz sağladığı yükseltme için 90 TL istiyor.

Bakın oyunda hiçbir değişiklik yok. 2 haptik maptik feedback ve upscale'den hallice 4K için, 30 FPS kilidini kaldırdıkları için 90 TL yükseltme parası istiyorlar. Daha önce satın almış olduğunuz oyun için tekrar para istiyorlar.

Biz zamanında tepkimizi oldukça güzel bir şekilde ortaya koyduk, günün sonunda sonuç = Rezil Sony Türkiye ''Biz bir şey yapamayız, ehi ehi Sony UK'ye bağlıyız'' a döndü.

Ayarları Ultraya da çekmemişler bu sefer.
Burayı zortlatma zamanı gelmiş. 2013 yılına girdiğimiz için Sony yeni IP duyurmuş. Hadi bakayım 70$ verin kampanyamızı kaçırmayın.

Dosya Ekleri

• Screenshot2.png
    Screenshot2.png
    356,3 KB · Görüntüleme: 30
  • Adsz.png
    Adsz.png
    1,1 MB · Görüntüleme: 11
Son düzenleme:

Geri
Yukarı