One UI 4.1 - Android 12'de Hızlı Şarj süresinde azalma

AtamanM

Kilopat
Makaleler
2
Selamlar, M21 kullanıcısıyım. ONE UI 4.1 - Android 12 yazılımına sahibim. Son birkaç gündür telefonumu şarja taktığımda bildirim kısmında "kablo ile şarj oluyor" ve "tamamen dolma süresi için 8 saat" gibi anormal bir veri gösteriyordu, tak çıkar yaptığımda ise 1.30 saat, 2 saat gibi bir veriye düşse de şarj olma hızında ciddi bir azalma vardı.
Şarj soketine akımı nispeten engelleyecek toz vb. bir şeyler girdiğinden şüphelendim, şarj soketini temizledim. Doğru da düşünmüşüm, biraz toz kalıntısı çıktı.
Şu an telefonumu şarja taktığımda "hızlı şarj" ibaresi gözüküyor ve tamamen dolması için gösterilen süre çok tutarlı.

Sormak istediğim soru şu telefonu ilk şarja bağladığım 3-4 saniye telefon bildirim kısmında "kablo şarjı" olarak şarj edildiğini gösteriyor bu 3-4 saniyelik sürenin ardından "hızlı şarj" ibaresine geçiyor. Bu normal mi?
Diğer Samsung kullanıcısı arkadaşlar bilgi verirse sevinirim...

Sormak istediğim soru şu telefonu ilk şarja bağladığım 3-4 saniye telefon bildirim kısmında "kablo şarjı" olarak şarj edildiğini gösteriyor bu 3-4 saniyelik sürenin ardından "hızlı şarj" ibaresine geçiyor. Bu normal mi?
Diğer Samsung kullanıcısı arkadaşlar bilgi verirse sevinirim...

Bu pek normal değil, bir kere taktın mı hep hızlı şarj demeli.
Kabloyu değiştirip dener misin?

Bu pek normal değil, bir kere taktın mı hep hızlı şarj demeli.
Kabloyu değiştirip dener misin?
Kabloyu da, adaptörü de değiştirip denedim. Sonuç aynı. Aktif olarak kullandığım adaptör ve kablo orijinal.
Başka bir Samsung kullanıcısında da aynı durum var mı onu öğrenebilirsem kafamda bir sonuç oluşacak.
Evde de benden başka Samsung kullanan yok maalesef, forumdan bilgi almam lazım.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı