OnePlus 8 Pro arka cam değişimi IP68 etkiler mi?

actanonverba

Megapat
Daha önce de merak etmiştim. Örnek olarak suya ve toza karşı dayanıklılığı ve sertifikaları bulunan akıllı telefonlarda, kırılan ön cam nedeni ile ekran değişimi veya hasar gören metal çerçeveler nedeni ile kasa değişimi veya benim telefonumda niyetlendiğim ancak cesaret edemediğim 'kırılmış arka cam panel kısmını yenisi işe değiştirme fikri' için sosyal kullanıcılarına sormak istedim. Videolardan gördüğüm kadarıyla oldukça zor bir işlem, yeni arka cam kapak montelenirken, su ve toz dayanıklılığını sağlayan çevresel yapışkan şeysi mi? Yoksa fabrikasyon olarak üretimi daha mı farklı, işin içinden çıkamadım.

Telefonumu bildiğiniz sabun ve fırça ile yıkıyorum bazen, oldukça temiz kullanırım ancak şans; aylar önce aldığımın 2. günü cebimden kayarak yer çekimi azizliği ile çok ters bir taşlığa düştü ve aldığım günden beri yani kırık kullanıyorum. Arka cam kapak kısmını sıfırı ile değiştirsem/değiştirtsem, su geçirmezliğinin yok olacağından korkuyorum, bu olayı açıklayabilecek var mı? Veya su geçirmezliğini koruyacak şekilde tamir imkanı sunan bir yer vs?

1624457603161.png

Son düzenleme:
Daha önce de merak etmiştim. Örnek olarak suya ve toza karşı dayanıklılığı ve sertifikaları bulunan akıllı telefonlarda, kırılan ön cam nedeni ile ekran değişimi veya hasar gören metal çerçeveler nedeni ile kasa değişimi veya benim telefonumda niyetlendiğim ancak cesaret edemediğim 'kırılmış arka cam panel kısmını yenisi işe değiştirme fikri' için sosyal kullanıcılarına sormak istedim. Videolardan gördüğüm kadarıyla oldukça zor bir işlem, yeni arka cam kapak montelenirken, su ve toz dayanıklılığını sağlayan çevresel yapışkan şeysi mi? Yoksa fabrikasyon olarak üretimi daha mı farklı, işin içinden çıkamadım.

Telefonumu bildiğiniz sabun ve fırça ile yıkıyorum bazen, oldukça temiz kullanırım ancak şans; aylar önce aldığımın 2. günü cebimden kayarak yer çekimi azizliği ile çok ters bir taşlığa düştü ve aldığım günden beri yani kırık kullanıyorum. Arka cam kapak kısmını sıfırı ile değiştirsem/değiştirtsem, su geçirmezliğinin yok olacağından korkuyorum, bu olayı açıklayabilecek var mı? Veya su geçirmezliğini koruyacak şekilde tamir imkanı sunan bir yer vs?

Eki Görüntüle 1079855
Garanti değiştirir ise bir şey olamaz. Çünkü onlar orijinalliği bozmamayı garanti ediyorlar, sonuçta boşuna o kadar para almıyorlar.

Farklı yollardan edindim cihazı, garantisi yok, kutusu bile yok :)
Eğer garantisi yok ise ben güvenmezdim. İşini çok iyi yapan bir yer biliyorsanız oraya yaptırın, yoksa bence yaptırmayın.
Sorum zaten teknik servis dahil, orada da saçma bir eksiklik sonucu su geçirebilir.
Zaten eğer garanti hizmetinde tamirat görür ve ardından su geçirir ise bunun hasarını ve masrafını garanti karşılamak zorunda. Bundan dolayı teknik serviste bir arıza olsa bile size dokunan bir şey olmaz. Ama cihazın garantisi olmadığı için bir anlam ifade etmiyor, sonuçta garantisi olmadan bir teknik serviste tamirat görecek. Dediğim gibi işini çok iyi yapan bir yer biliyorsanız yaptırın ama emin değil iseniz bir kılıf alın ve kullanmaya devam edin. Ben tavsiye etmiyorum.

Hocam kaç paraya geldi yırtdışından ?
Cihazı bilindik bir telefon işletmesinden aldım, Youtube'da birçok kişiye inceleme için ithal telefonları gönderen ve kolaylıkla bulabileceğiniz bir yer. Kurye ile aldım, Kadıköy'den Şişli'ye +100TL kurye getirme ücreti ile birlikte toplam 6850TL'e satın almıştım, Ekim-Kasım 2020 civarları idi yanlış hatırlamıyorsam. Kutu yok, sadece orjinal Warp Şarj + Orjinal Kablo + One Plus 8 Pro (yanında Çin işi dandik bir Bluetooth kulaklık hediye geldi, hiç kullanmadım direkt hediye verdim birine).

Not: Tahmin edebileceğiniz üzere cihazlar çakma IMEI kayıtlı. Sorgulattığımda 2 tane ardışık IMEI numaralı Lumia telefon çıkıyor, garanti vs. yok zaten. Eğer bilinçli bir kullanıcı iseniz ve ne aldığınızın farkında olarak alıyorsanız, riski de göze alarak bence bedavaya aldım. Yani ben alırken TR garantili tek firma satıyordu unuttum şu an adını, 12.000TL idi turuncu sitede.

Yeni konular

Geri
Yukarı