Online Alışveriş ve Kargo Saçmalığı

Berkay4154

Kilopat
Merhaba, arkadaşlar Online alışveriş amacı alışveriş kolaylığı ve ürünün mağazaya gitmeden teslim edilip gerekirse iade alınması değil mi? O zaman neden ürünü satarken müşteri memnuniyeti, sattıktan sonra kargo firması inisiyatifi oluyor? Hadi firma kar amacıyla bunu yapıyor peki şikayet ettiğimiz merciler neden firmaların arkasında duruyor? Madem kargo firmaları ile Online alışveriş yapılan firmaların anlaşmaları var bu anlaşmalar ürünün teslimatının yapılması konusunda da geçerli değil mi? (En azından öyle olmalı) Hayır ürünü almak için kargo firmasına gidip sorun olunca iade için tekrar gittikten sonra mağazadan almanın ne farkı kalıyor? (Sorun yaşamama istisnası hariç) Ha tabii unutmadan bir de bazı firmaların kargo ücreti alması absürtlüğü var... Sahi bunlar olurken derdimizi kime anlatabiliyoruz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum bu ülkede ne doğru ki? Bir ara haberlerde en küçük şeyi bile e-ticaretten alıyoruz diye kargocular ağlıyordu. Tüketici olarak para dışında hiçbir şeyiz.
Elbette yapısal reformların (hukuk, eğitim, şeffaf devlet vs.) eksikliğini sürekli çekiyoruz ve en büyük eksiklik hukukta ancak tüketici olarak kitlesel iletişimin bu kadar kolay olduğu dönemde hukuksal yoksunluk çeksek dahi tüketici olarak talepte daraltma ve işleyiş sorunu için baskı yaratabiliriz ama niyeyse hep Erkin Koray şarkısı gibi: "Böyle gelmiş böyle gidecek korkarım vallaha" diyoruz ki bu sorunları yaşayıp sitem eden tek ben değilim herhalde.

Geri
Yukarı