Online ders için defter amaçlı uygulama tavsiyesi

Makaleler
3
Daha fazla  
Online dersler için bilgisayarda defter gibi kullanabileceğim, not alıp yazı yazı yazabileceğim ve çizim ve benzeri şeyler yapmak için uygulama önerir misiniz? Bildiğimiz defter amaçlı kullanacağım, yani 3D tasarım gibi değil de mesela üçgen çizip altına sorusunu yazacağım ama pratik olacak.

Normal bir kelime işlemci uygulaması işinizi görür tahminimce. Ben LibreOffice öneriyorum. Ücretsiz ve matematiksel ifadeleri yazmak için ayrı bir de modülü var.

Libre halihazırda yüklü ancak bu modülü nasıl kurarım, işte üstlü sayılar olur, köklü sayılar olur bu tarz kavramları nasıl yazarım? İkizkenar üçgenin iki açısı eş olduğu zaman üstüne çizik falan atılıyor, bu tarz şeyleri nasıl yaparım?

Libre halihazırda yüklü ancak bu modülü nasıl kurarım, işte üstlü sayılar olur, köklü sayılar olur bu tarz kavramları nasıl yazarım? İkizkenar üçgenin iki açısı eş olduğu zaman üstüne çizik falan atılıyor, bu tarz şeyleri nasıl yaparım?
Matematiksel ifadeler Math uygulaması ile yazılıyor. Ayrıca, sanırım Ariyet içerisinde de yazabiliyorsunuz. Ancak geometrik çizimler için şimdilik aklıma yöntem gelmedi. Geldiği zaman tekrar yazarım.

Matematiksel ifadeler Math uygulaması ile yazılıyor. Ayrıca, sanırım Ariyet içerisinde de yazabiliyorsunuz. Ancak geometrik çizimler için şimdilik aklıma yöntem gelmedi. Geldiği zaman tekrar yazarım.

Aslında düz bildiğimiz defter almak daha mantıklı gelmeye başladı.

Dijitalin güzel tarafı masrafsız ve daha düzgün daha hızlı olması ama işte kullanmasını bilmiyorum, bilsem :D.

Zamanla öğrenirsin bence. Şimdiden alışırsan ileride de kolay olur senin için. Bence bir süre kendini zorlayıp tamamen dijitale geçmek iyi olur. Youtube üzerinde çeşitli anlatıp videoları var. Burada da konu açabilirsin tanıdığın yerde.

Yeni konular

Geri
Yukarı