Online Eğitim mi, Yüz Yüze Eğitim mi?

İnsan beyni oluşumu gereği yaşamaya kodludur. Bir bilgi ya da beceriği en iyi yaparak yaşayarak öğrenir. Bunun bir üst basamağı öğrendiğini başkasına öğretmektir.
Online eğitimde birey birçok konuda pasif olduğundan ve insan beyni bunun gerçeklik olmadığını bildiğinden öğrenme olsa da daha zor veya eksik olur.
Öğrenme esnasındaki ortamın kokusu, etraftaki ses gibi birçok uyarıcı o anki öğrenmeyi özel kılar ve beyinde daha kalıcı olur. Hele ki beceri öğrenimi için online eğitim çok zordur.
Eğitim formasyonunda öğrenme konusuyla ilgili birçok teori veya bakış açısında ortak kanılar online eğitim gibi öğrenme araçlarını destekleyici olarak tanımlar.

İnsan beyni oluşumu gereği yaşamaya kodludur. Bir bilgi ya da beceriği en iyi yaparak yaşayarak öğrenir. Bunun bir üst basamağı öğrendiğini başkasına öğretmektir.
Online eğitimde birey birçok konuda pasif olduğundan ve insan beyni bunun gerçeklik olmadığını bildiğinden öğrenme olsa da daha zor veya eksik olur.
Öğrenme esnasındaki ortamın kokusu, etraftaki ses gibi birçok uyarıcı o anki öğrenmeyi özel kılar ve beyinde daha kalıcı olur. Hele ki beceri öğrenimi için online eğitim çok zordur.
Eğitim formasyonunda öğrenme konusuyla ilgili birçok teori veya bakış açısında ortak kanılar online eğitim gibi öğrenme araçlarını destekleyici olarak tanımlar.
+Sonsuz 🤩

Bugünlerde Online ve yüz yüze eğitim tartışması var. Hangi tarafı tutuyorsunuz? Ben aslında yüz yüze eğitim taraftarıyım ama önlemler yetersiz.

YouTube'da bununla ilgili canlı bir anket düzenleniyor. Sizinle de paylaşmak istedim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Online dersler kötü değil, ancak eksi unsurları çok.

Örneğin Türkiye'de öncelikle bunun için bir hazırlık bir altyapı yok, en basitinden benim eski laptopta ısınma ve buna bağlı olarak kapanma sorunu çok sık ve can sıkıcıydı. Neyse ki yeni bir PC alabildim ama ya bu kadar şanslı olmasaydım?

İnternet zaten evlere şenlik, kopanlar sesi gelmeyenler falan; zor yani.

Diğer yandan yüz yüze eğitimin en ama en büyük avantajı daha kolay öğrenme, arkadaşlık çevresi ve ortam. Yüz yüze eğitimi tercih ederim Türkiye'de Online eğitimin yanında.

Şu ana kadar ankete 183 kişi katılmış:

1638615273337.png

Akıllı tahtaya kamera ve mikrofon bağlayıp canlı ders için hangi uygulamayı kullanacaklarsa bir de onu kursalar ve hem sınıftakilere hem de uzaktan bağlananlara ders verseler daha iyi olur gibi. Gitmek istemeyen gitmez, dersi dinlenemezse kendi problemi, canlı dersten bir şey anlamayan veya bağlanacak cihazı olmayan da sınıfta ders işler aynı zamanda.

Geri
Yukarı