Online Eğitim mi, Yüz Yüze Eğitim mi?

2 Kat çalışmak daha iyi değil mi ? Hem evde olmamız daha rahat hem de zamanımızı daha iyi kullanabiliriz.
2 kat çalışmaya ihtiyaç duymak demek istedim.
Yüz yüze eğitimde daha az ihtiyaç duyarsınız ders çalışmaya.

Yine de istiyorsanız inşallah spama dönüşmez okulunuza yada sınıfınıza özel olarak yapılsın.

Derslere girmemek onların sorunu. Online da dersi önemseyenler yüz yüze eğitimde derste uyuyor zaten. Derse girip derslerine çalışan biri Online da yapar hatta daha rahat yapar daha fazla çalışma vakti var.

Ya ders saatleri ve uzunluğu yüz yüze eğitimdeki ile aynı olursa?

Her neyse hocam spam yapmayayım yorulmayayım Online eğitimi isteyenler ya dıştan okusun ya da okuluna/sınıfına özel olarak görsün Online eğitimi.

Ben şahsen görüyorum ki yüz yüze eğitimle bazen ders çalışmaya ihtiyaç duymadığım bile olur.
Yada daha az ihtiyaç duyduğum olur bu da daha fazla boş zaman daha fazla dinlenme daha fazla rahatlama verir.

Dışarının soğuğu gibi sorunlara gelince hem bir şeylere karşı bağışıklık kazanırız hem de asosyal olmayız.

Ya ders saatleri ve uzunluğu yüz yüze eğitimdeki ile aynı olursa ?
Okula gidiş geliş 1 saatten günde 2 saat boşa gidiyor. Birde yüzyüze eğitimin yorgunluğunu atmak maskeyi çalışıp nefes almayı hatırlamak için de zaman da minimum 1 saat. Düzgün uyku 6:30 da kalkıyorum 11 gibi yatmam lazım zaman filan kalmadı.

Ya ders saatleri ve uzunluğu yüz yüze eğitimdeki ile aynı olursa ?
Biz de aynıydı gün de 8-10 canlı derse girdiğimi bilirim. Uzaktan eğitim adam gibi yapılırsa dinlenilirse olur. Yüz yüze eğitim fazla yorucu, sabahın o saatinde o yorgunluk ile okula gidip daha yorulup bir de üstüne matematik çıkıp uyursam etkili dinleyemem değil mi ? Tabii uzaktan eğitimde de erken kalkabiliriz ama en azından bir yere gitmiyoruz evde oturuyoruz.

Okula gidiş geliş 1 saatten günde 2 saat boşa gidiyor. Bir de yüz yüze eğitimin yorgunluğunu atmak maskeyi çalışıp nefes almayı hatırlamak için de zaman da minimum 1 saat. Düzgün uyku 6:30 da kalkıyorum 11 gibi yatmam lazım zaman filan kalmadı.

Önceden de okula giderken böyle değil miydi zaten? Maske konusunda katılıyorum sadece.

Okula gidiş geliş 1 saatten günde 2 saat boşa gidiyor. Birde yüzyüze eğitimin yorgunluğunu atmak maskeyi çalışıp nefes almayı hatırlamak için de zaman da minimum 1 saat. Düzgün uyku 6:30 da kalkıyorum 11 gibi yatmam lazım zaman filan kalmadı.
Biz de aynıydı gün de 8-10 canlı derse girdiğimi bilirim. Uzaktan eğitim adam gibi yapılırsa dinlenilirse olur. Yüz yüze eğitim fazla yorucu, sabahın o saatinde o yorgunluk ile okula gidip daha yorulup bir de üstüne matematik çıkıp uyursam etkili dinleyemem değil mi ? Tabii uzaktan eğitimde de erken kalkabiliriz ama en azından bir yere gitmiyoruz evde oturuyoruz.
İnşallah son söyleyişim olur online eğitim sevenler kendine, okuluna yada sınıfına özel olarak online eğitim alsın.
Yüz yüze sevenler ve online sevenler arasında çakışma yaşanmasın.
İsteyen online görsün isteyen yüz yüze, herkes aynısı olmasın.

İnşallah son söyleyişim olur online eğitim sevenler kendine, okuluna yada sınıfına özel olarak online eğitim alsın.
Bence bu pandemi döneminde yüzyüze eğitim isteyenler okuluna ya da sınıfına özel yüzyüze eğitim alsın (!).Ben şahsen online de verim alıyorum diye herkes öyle olsun demiyorum. İsteğe bağlı olmalı diyorum. Ama öğrencinin %90'ı online istiyor 😄

Yeni konular

Geri
Yukarı