Online eğitim ve oyun için laptop tavsiyesi

Dostlar merhaba.
Bir iki günlük araştırmadan sonra tekrar size danışmak ve muhabbet etmek istedim. Öncelikle bilmelisiniz ki tüm fikirlerinizi ince eleyip sık dokudum lütfen yorumlarınızın boşa gittiğini düşünmeyin.

Dolar kuru gerçekten herşeyi mahvetmiş. Aklıma 750Ti’lı GTA5 bilgisayarını 2 bin liraya topladığım günler geldi, açıkçası gerçekten çok üzüldüm.

Keşke üniversite durumu olmasa da yine kasa toplayabilsem ama maalesef laptop almak zorundayım.

Araştırdım aradım taradım, ikinci ellere de çokça baktım. Bütçeyi artırmak zorunda kaldım. Aklımda bir fikir daha var; Kasım ayını, Black Friday’ı beklemek bu konu hakkında da sizden fikir almak isterim. Bu kısımda halen kararsızım.

Diğer türlü; bütçemi biraz daha artırarak; 6500-7500 aralığında bir laptop bakmaya karar verdim. Gözüme en çok çarpan ve eski kafamı en çok etkileyen makineler Monster etiketli.

Uygun fiyatı sebebiyle Abra serisindeki modellere bakıyorum. Zira diğer cihazlara bakınca gözlerim acıyor.

ilk seçenek; Abra A5 v15.5;
Monsterların en uygunu, şuan için 6,800₺’lik bir fiyat etiketiyle duruyor. Ekran 15,6”. Eski laptopum Lenovo G580 ile aynı oranda. Günümüz için ufak sayılır mı bilmiyorum ancak, GTA4’ü büyük keyifle bitirmiştim G580 ile. Tabi optimizasyon ve grafik rezilliklerini es geçersek :)

Sizce A5 v15.5 günümüz için eski kalır mı? Tecrübesi olanlar için nasıl cihazdır? Biliyorsunuz ki ana sistem gereksinimimiz GTA5 oynayabilmek. Sizce nasıl olur? Yerine aynı fiyat aralığında daha iyi bir cihaz bulunabilir mi? Ya da daha düşük fiyatta muadil bir cihaz?

Bu sorular tüm cihazlar için geçerli.

İkinci cihazımız Abra A5 15.7

15.5 ile tamamen aynı donanıma sahip, tek farkı ekran kartının Ti olması. Fiyat etiketi 7.100₺. 15.5 yerine 15.7 almaya; yani 1650 yerine 1650Ti almak için 300₺‘lik fark ödemeye değer mi?

Üçüncü seçenek Abra A5 15.6

Diğerlerine göre daha yeni nesil 10750H işlemcisi var. Kalan herşey 15.5 ile aynı, ekran kartı ise yine 1650. Fiyat etiketi 7.500₺.

Dördüncü seçenek Abra A7 12.1

Tüm cihazlar arasında beni en çok cezbeden cihaz bu. Bir tık daha büyük bir ekran, 15.5 ile tamamen aynı kombinasyon ve fiyat farkı 200 ₺. Tüm cihazların tam arasındaki fiyat; 7000₺. 200 TL için 15,6” ekranı 17’3” e yükseltmeye değer mi?

Beş numaramız A7 12.2

Bir üstteki kardeşi ile aynı kombinasyon, sadece ekran kartı Ti modeli.

Kırmızı ile yazdığım sorular tüm cihazlar için geçerli, görüşlerinize gerçekten ihtiyacım var. İlginiz için çok teşekkür ederim.

Dostlar merhaba.
Bir iki günlük araştırmadan sonra tekrar size danışmak ve muhabbet etmek istedim. Öncelikle bilmelisiniz ki tüm fikirlerinizi ince eleyip sık dokudum lütfen yorumlarınızın boşa gittiğini düşünmeyin.

Dolar kuru gerçekten her şeyi mahvetmiş. Aklıma 750 Ti’lı GTA 5 bilgisayarını 2 bin liraya topladığım günler geldi, açıkçası gerçekten çok üzüldüm.

Keşke üniversite durumu olmasa da yine kasa toplayabilsem ama maalesef laptop almak zorundayım.

Araştırdım aradım taradım, ikinci ellere de çokça baktım. Bütçeyi arttırmak zorunda kaldım. Aklımda bir fikir daha var; Kasım ayını, Black Friday’ı beklemek bu konu hakkında da sizden fikir almak isterim. Bu kısımda halen kararsızım.

Diğer türlü; bütçemi biraz daha artırarak; 6500-7500 aralığında bir laptop bakmaya karar verdim. Gözüme en çok çarpan ve eski kafamı en çok etkileyen makineler Monster etiketli.

Uygun fiyatı sebebiyle Abra serisindeki modellere bakıyorum. Zira diğer cihazlara bakınca gözlerim acıyor.

İlk seçenek; Abra A5 v15.5;
Monster'ların en uygunu, şu an için 6, 800₺’lik bir fiyat etiketiyle duruyor. Ekran 15, 6”. Eski laptopum Lenovo G580 ile aynı oranda. Günümüz için ufak sayılır mı bilmiyorum ancak, GTA4’ü büyük keyifle bitirmiştim G580 ile. Tabi optimizasyon ve grafik rezilliklerini es geçersek :)

sizce A5 v15.5 günümüz için eski kalır mı? Tecrübesi olanlar için nasıl cihazdır? Biliyorsunuz ki ana sistem gereksinimimiz GTA 5 oynayabilmek. Sizce nasıl olur? Yerine aynı fiyat aralığında daha iyi bir cihaz bulunabilir mi? Ya da daha düşük fiyatta muadil bir cihaz?

bu sorular tüm cihazlar için geçerli.

İkinci cihazımız Abra A5 15.7.

15.5 ile tamamen aynı donanıma sahip, tek farkı ekran kartının Ti olması. Fiyat etiketi 7.100₺. 15.5 yerine 15.7 almaya; yani 1650 yerine 1650 Ti almak için 300₺‘lik fark ödemeye değer mi?

Üçüncü seçenek Abra A5 15.6.

Diğerlerine göre daha yeni nesil 10750H işlemcisi var. Kalan her şey 15.5 ile aynı, ekran kartı ise yine 1650. fiyat etiketi 7.500₺.

Dördüncü seçenek Abra A7 12.1.

Tüm cihazlar arasında beni en çok cezbeden cihaz bu. Bir tık daha büyük bir ekran, 15.5 ile tamamen aynı kombinasyon ve fiyat farkı 200 ₺. Tüm cihazların tam arasındaki fiyat; 7000₺. 200 TL için 15, 6” ekranı 17’3” e yükseltmeye değer mi?

Beş numaramız A7 12.2.

Kırmızı ile yazdığım sorular tüm cihazlar için geçerli, görüşlerinize gerçekten ihtiyacım var. İlginiz için çok teşekkür ederim.

Hocam ben 17, 3 inç olan Abra A7 v12.1 almak veya Abra A5 v15.5 arasında kalmıştım şimdi ben her gün taşımıyorum o yüzden keşke 17, 3 inç alsaydım diyorum ama hem 400GR daha ağır hem pili 2750MAH. Abra A5 v15.5'te 4100MAH.
Bu arada Monster alırsanız 30TL ekleyip Gaming sırt çantası alın benim gibi hataya düşmeyin kendi çantaları çok küçük.
Eğer her gün üniversiteye taşıyacaksanız 17 inç almayın hantallaşıyor.
Black Friday bekleyin Hepsiburada çok iyi indirimler yapıyor geliş fiyatına satabiliyor bazen.

Son düzenleme:
Dostlar merhaba.

Dolar kuru gerçekten herşeyi mahvetmiş. Aklıma 750Ti’lı GTA5 bilgisayarını 2 bin liraya topladığım günler geldi, açıkçası gerçekten çok üzüldüm.

Araştırdım aradım taradım, ikinci ellere de çokça baktım. Bütçeyi artırmak zorunda kaldım. Aklımda bir fikir daha var; Kasım ayını, Black Friday’ı beklemek bu konu hakkında da sizden fikir almak isterim. Bu kısımda halen kararsızım.

ilk seçenek; Abra A5 v15.5;
Monsterların en uygunu, şuan için 6,800₺’lik bir fiyat etiketiyle duruyor. Ekran 15,6”. Eski laptopum Lenovo G580 ile aynı oranda. Günümüz için ufak sayılır mı bilmiyorum ancak, GTA4’ü büyük keyifle bitirmiştim G580 ile. Tabi optimizasyon ve grafik rezilliklerini es geçersek :)

Sizce A5 v15.5 günümüz için eski kalır mı? Tecrübesi olanlar için nasıl cihazdır? Biliyorsunuz ki ana sistem gereksinimimiz GTA5 oynayabilmek. Sizce nasıl olur? Yerine aynı fiyat aralığında daha iyi bir cihaz bulunabilir mi? Ya da daha düşük fiyatta muadil bir cihaz?

Bu sorular tüm cihazlar için geçerli.

İkinci cihazımız Abra A5 15.7

15.5 ile tamamen aynı donanıma sahip, tek farkı ekran kartının Ti olması. Fiyat etiketi 7.100₺. 15.5 yerine 15.7 almaya; yani 1650 yerine 1650Ti almak için 300₺‘lik fark ödemeye değer mi?

Üçüncü seçenek Abra A5 15.6

Diğerlerine göre daha yeni nesil 10750H işlemcisi var. Kalan herşey 15.5 ile aynı, ekran kartı ise yine 1650. Fiyat etiketi 7.500₺.

Dördüncü seçenek Abra A7 12.1

Tüm cihazlar arasında beni en çok cezbeden cihaz bu. Bir tık daha büyük bir ekran, 15.5 ile tamamen aynı kombinasyon ve fiyat farkı 200 ₺. Tüm cihazların tam arasındaki fiyat; 7000₺. 200 TL için 15,6” ekranı 17’3” e yükseltmeye değer mi?

Beş numaramız A7 12.2

Hocam aman dikkat kasıma daha 2 ay var ve kur ne durumda olur acaba diye düşünmek lazım. Şuan 7k olan laptop kasıma kadar dolar 8-9 olursa nerelere uçacak. Diyelim ki 9k olsun. Black friday ile tekrar 7k ya indiğini düşünelim. Psikolojikmen iyi hissettirir, ama fiziksel bir katkısı olmaz.

Dostlar tekrardan merhaba. Buraya yazmayı unuttuğum için özür dilerim, bilginiz ve fikriniz olması açısından ne aldığımı paylaşmak istedim.
Saldığım kadarıyla 2-3 gün önce monsterlara bir zam geldi. Ben bu zama kalmadan Abra A5 v15.5 aldım 6800 ₺’ye. Normalde 1 TB HDD almayı planlıyordum ki; sipariş vereceğim gün stokta 1 TB HDD olmadığını gördüm. O gün bitmiş yani. Ben de onun yerine 250 GB WD SSD ekleyip sipariş verdim.
Totalda gaming çantayla birlikte 7356 ₺’ye;
INTEL i5 COMENT LAKE 10300H
INTEL MOBILE HM470 CHIPSET
4GB NVIDIA GF1650 2020 REFRESH
8 GB DDR4 SODIMM 2933 MHZ RAM
2x WD BLUE SN550 250 GB SSD M2
FREEDOS İŞLETİM SİSTEMİ
özelliklerine sahip 15,6” bir laptop aldım.
Hepinize ilginiz için çok çokkkkk teşekkür ederim.
Buraya bilgisayar almak isteyen kardeşlerime fikir olması için yazdım. Monster son bir kaç günde 200 ₺ zam yedi ve şuan stokta Abra a5 15.5 yok. Bilginiz olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı