Online Müzik Platformları

Gilderoy

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar. Online müzik platformları hakkında sizin de görüşlerinizi almak istiyorum. Yani bu sitelerin avantajları dezavantajları nedir? Müzik arşivi geniş midir?

Mesela Avrupa ve ABD'de çok popüler olan Spotify ve Pandora gibi platformlara Türkiye üzerinden giriş yapamıyoruz henüz. Proxy değiştirmek gerekiyormuş ona da bulaşmak istemiyorum açıkçası. Bunların dışında Fizy ve Grooveshark var. Bende Grooveshark kullanıyorum. Şu an hiç dezavantaj göremedim hemen her şarkıya anında erişim sağlanıyor ve kullanıcı dostu bir arayüze sahip. Ayrıca canlı broadcast özelliğiyle de farklı bir deneyim yaşatıyor.

Sizin kullandığınız platform nedir? Neyi önerirsiniz?

Deezer popüler bu aralar, 15 günlük ücretsiz kullanabilirsin, türkiyeye yeni geldi arşiv gittikçe genişliyor, ama yabancı müziklerde bulamadığım olmadı 90lar dahil.

@Recep Baltaş, evet abi ben de mecburen mobilde Fizy kullanıyorum ve hiç memnun değilim. Berbat bir uygulama. İstediğim şarkıları bulmakta epey zorlanıyorum. Grooveshark'ın da mobili yok ki kullanalım.

@mistunder, Bir ara inceleyeyim onu da. Teşekkürler.

Bu sabah bu işe el attım biraz :) Normalde ben de fizy kullanıyorum fakat değişik arayışlara yönelme ihtiyacı duydum. Grooveshark'ın Android uygulaması mevcut ama şarkıları dinlemek için para istiyor. O yüzden uygulamayı hemen çöpe attım.

Spotify'a yöneldim sonra. .apk dosyasını ülkeden dolayı Play'den indiremiyorsunuz ama kendi sitesinden indirebiliyorsunuz. Üyelik açmak için USA proxy'si altına girmeniz gerekiyor. Spotflux kullandım bunun için de. Spotflux'un Android uygulaması da gayet güzel çalışıyor bu arada :) Hesabımı da açtıktan sonra girişimi yaptım ve şu anda kullanıyorum Spotfiy'i. Hoşuma gitti. Bundan sonra Spotify'ı kullanacağım bir aksilik çıkmazsa telefonumda.

Bir süre fizy de kullandım, Grooveshark da, şu anda PC'de YouTube'tan dinliyorum ne istersem. Ama fizy'le Grooveshark'tan birini seçecek olsam Grooveshark'ı seçerdim. fizy; Grooveshark, YouTube gibi yerlerden müzikleri ve videoları alıyor, kendi veritabanında depolamıyor. Bu yüzden oynatma listesine eklediğiniz bir şey belli bir süre sonra yok olabilir. Grooveshark'ın kendi veritabanı var. Deezer'ı da denedim, güzel ama ücretli. Spotify'la da uğraşmadım ihtiyacım olmadığı için.

Bilgisayar üzerinden zaten müzik bulma konusunda kimsenin sıkıntı yaşayacağını düşünmüyorum da mobilde olay değişiyor işte :) Mobilde Spotify çok kullanışlı. Kullanıyorum, tavsiye ederim.

Bu sabah bu işe el attım biraz :) Normalde ben de fizy kullanıyorum fakat değişik arayışlara yönelme ihtiyacı duydum. Grooveshark'ın Android uygulaması mevcut ama şarkıları dinlemek için para istiyor. O yüzden uygulamayı hemen çöpe attım.

Spotify'a yöneldim sonra. .apk dosyasını ülkeden dolayı Play'den indiremiyorsunuz ama kendi sitesinden indirebiliyorsunuz. Üyelik açmak için USA proxy'si altına girmeniz gerekiyor. Spotflux kullandım bunun için de. Spotflux'un Android uygulaması da gayet güzel çalışıyor bu arada :) Hesabımı da açtıktan sonra girişimi yaptım ve şu anda kullanıyorum Spotfiy'i. Hoşuma gitti. Bundan sonra Spotify'ı kullanacağım bir aksilik çıkmazsa telefonumda.

Burada da yazdığım gibi aşmak çok da zor değil.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı