Online Oyunlar için Wireless Adaptör Önerisi

hakanastan

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Başlıkta belirttiğim gibi genelde online oyunlar oynuyorum. LOL, CSGO gibi. Şu an kullandığım wireless adaptör WN722N ama çok fazla ping sorunu yaşıyorum. Bana pingi düzeltebilecek bir wireless adaptörü önerebilir misiniz?
Tp-Link TL-WN822N 300 Mbps Kablosuz N USB Adaptör Fiyatı ve Özellikleri | Bimeks
Biraz araştırıp bunu buldum. Bu adaptör sorunu mu çözer mi? Sizin bildiğiniz daha iyi bir adaptör var mı? Önerilerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.
İnternetim Superonline 100MB fiber.

Son bir sorum daha olucak. Wireless adaptör yerine access point alıp bilgisayara ağ kablosu ilede bağlayabilirim. Hangisi daha iyi olur?

Arkadaşlar biraz araştırma yaptım.
300Mbps Kablosuz N Menzil Genişletici TL-WA830RE - TP-LINK Türkiye'ye Hoş Geldiniz
Bu ürün benim sorunumu çözücek gibi duruyor. Bununla wireless'dan interneti alıp kendi masaüstüme kablolu bağlantı yapıcam. İyice inceleme yaptıktan sonra Access poitnler olsun routerlar olsun hepsinin aynı işlevde olmadığını fark ettim. Bazıları online oyunlar için, bazıları stream için gibi. Bu ürüne online oyunlar için ideal denilmiş. Yarın siparişi vericem salı günü elime ulaşır. Deneyip düzelip düzelmediğini paylaşırım. Belkide çoğu kişinin muzdarip olduğu ping sorununa bir çözüm gelmiş olur.

Arkadaşlar kargo şirketindeki bir sorun yüzünden ürün elime dün ulaştı ve kurup denedim. Performans artışı oldu. 450 ortalama ping alırken 300'e düştü. Tek tek kanalları dolaşıp her birinde ping testi yaptım ve hep %30 gibi bir performans artışı gördüm. Şöyle bir durum da var tabiki 1000ms aldığım zaman %30 performans artısıyla 700ms alıyorum :D Yani pek değişen birşey yok :D Bende son çare olan duvarları delip kablo çekmeyi denedim ve ping sorunum bitti. Eğer etrafınızda çok fazla wifi ağı varsa ne yaparsanız yapın tam çözüm olmuyor. Tek çözüm kablo çekmekmiş öğrenmiş olduk.
(NOT: Etrafta 46 tane wifi ağı var)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı