Online sınavla ilgili madde

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

madlyn

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, üniversitem sınavları Online olarak yapmaya karar verdi ve bazı maddeler paylaştı. 7. madde hakkında sorularım var.

Screenshot_20201117-200653_Chrome.jpg

Cihazımın hareketlerini nasıl izleyebilirler? Bu yasal olarak mümkün müdür? Yoksa kopyaya yeltenmeyi azaltmak için yalan bir madde mi? Sistemi denemek için bir deneme sınavı yapıldı ama herhangi bir uygulama yok. Normal tarayıcı üzerinden giriyoruz sınava.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, üniversitem sınavları Online olarak yapmaya karar verdi ve bazı maddeler paylaştı. 7. madde hakkında sorularım var.

Eki Görüntüle 741064

Cihazımın hareketlerini nasıl izleyebilirler? Bu yasal olarak mümkün müdür? Yoksa kopyaya yeltenmeyi azaltmak için yalan bir madde mi? Sistemi denemek için bir deneme sınavı yapıldı ama herhangi bir uygulama yok. Normal tarayıcı üzerinden giriyoruz sınava.
Sanmıyorum izleyebileceklerini.

Sitenin sekmede duruyorsun musun yoksa sekmeyi açıp arkada mı bıraktın, değiştirdin mi anlayabileceği kodlamalar mevcut. Muhtemelen öyle bir şey.

Ayrıca klavye ve faredeki etkinlikleri de kaydetmesi üzerine siteyi ayarlayabiliyorsunuz.
Bu tarz şeyler var mı onu öğrenmek istemiştim. Teşekkür ederim. İş kopyaya gelince zaten telefondan da bakan olur, birbirini arayıp cevap alan da olur. Kamera açmamızı istemiyor zaten sistem.
@Ellie Williams Copy+paste yapsam da farkedilebilir yani öyle mi? Yabancı dil var ve harflerini klavyeden bulup yazmak sıkıntı olacak benim için.

Cihaza tamamen erişmezler inşallah. Vardır yasal bir sınırlılık. Benim üniversitemin bir sistemi var dersi sekmede ne kadar açık tuttuğunu ölçüyor ve 80'nin altında dersi açık tuttuğunda yok yazılıyorsun. Sekme değiştirmeyi ölçüyordur inşallah...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı