ONT Cihazı nereden satın alabilirim?

Nasıl bir cihaz almak istiyorsunuz? Fiber den ethernete çevirip sonrasında router mı kullanacaksınız yoksa direk fiber girişli router lar var onlardan mı?

Nasıl bir cihaz almak istiyorsunuz? Fiber den ethernete çevirip sonrasında router mı kullanacaksınız yoksa direk fiber girişli router lar var onlardan mı?
Şuan elimdeki HG8010H V2 var. Bundan önce bu modelin v2 olmayanı vardı gelip değiştirdiler. v2 modeli değiştiğinden beri sıkıntı yaşıyorum ping konusunda. Başka bir model alıp test etmek istiyorum.

İnternet sağlayıcıları bunları ücretsiz veriyor İnternette zor bulursunuz diye düşünüyorum. aliexpresste falan var ama, standart bir ont zaten fiberi ethernete çevirir tek amacı budur ping süresini normalde etkilemez.

Diğer yandan sfp girişli bir switch alıp gpon sfp takarak sisteminize uygun bir dönüşüm yapabilirsiniz ama astarı yüzünden pahalıya çıkar.

24362608-6794359749.jpg

Üstteki fotoda normal fiber optik bağlantı için (giriş ve çıkış fiberli), sol alttaki gpon modüllü (tek fiber girişli muhtemelen sizdeki bağlantı tipi, sağ altta ise sfp takılı olmadığı hali) Modül ve cihaz ayrı ayrı satılmakta olup uyum problemi çıkabilmektedir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı