Ont cihazında los ışığı kırmızı yanıyor

• Konuyu başlatan MerCC
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 2B

MerCC

Femtopat
Daha fazla  
Selam nihayet interneti bağladılar lakin ont cihazında kırmızı los ışığı yanıyor. Gelen ekip ölçüm cihazına taktığında 27dB güç veriyordu sorun yok dedi ama ont cihazına bağlayınca los ışığı yandı. Biraz uğraştı sonra galiba sinyal vermediler MH'yi ara hattı açtır dediler açtırdım ama hala los ışığı yanıyor. Sizce sorun ont cihazında mı kabloda mı?

ONT'de LOS kırmızı yanıyorsa sinyal gelmiyor demektir. Kurulum ekibi sizi biraz kandırmış. Hızlıca müşteri hizmetlerini arayıp teknik ekip çağırın.

Tavsiyem ONT'ye gelen cam kabloyla uğraşmayın muhtemelen uğraşırken daha fazla yerden kırabilirsiniz.

Ont'de los kırmızı yanıyorsa sinyal gelmiyor demektir. Kurulum ekibi sizi biraz kandırmış. Hızlıca müşteri hizmetlerini arayıp teknik ekip çağırın.

Tavsiyem Ont'ye gelen cam kabloyla uğraşmayın muhtemelen uğraşırken daha fazla yerden kırabilirsiniz.

Arıza kaydı açıldı kendisi de bana 2 hafta içinde sorun olursa beni ara açamazsam mesaj at demişti. Mesaj attım dönüş bekliyorum.

Arıza kaydı açıldı kendisi de bana 2 hafta içinde sorun olursa beni ara açamazsam mesaj at demişti. Mesaj attım dönüş bekliyorum.
Hangi firma? Kurulum ekibi ve arıza ekibi farklıdır genelde. Arkadaşın numara vermesi okey ama çok bir şey yapabileceğini sanmıyorum. Belki aynı bayide çalıştıkları için daha hızlı yönlendirir arıza ekibini.

Muhtemelen normalden uzun sürer arıza olayı o zaman. TT farklı ISS'lerin kurulumunu yaparken maalesef böyle davranıyor.

Mesai bitişine kadar mesaja bakmadı bende aradım arıza kaydı aç öyle gelelim senin sistemde sorun var ben zaten fark etmiştim dedi Netspeed'deki yetkili ne olur ne olmaz ben arıza kaydı açayım demişti iyi ki açmış. Yarın geleceklermiş ben evde olamayacağım bina görevlisi var o bakacak. Bakalım ne sorun varmış.

Mesai bitişine kadar mesaja bakmadı bende aradım arıza kaydı aç öyle gelelim senin sistemde sorun var ben zaten fark etmiştim dedi Netspeed'deki yetkili ne olur ne olmaz ben arıza kaydı açayım demişti iyi ki açmış. Yarın geleceklermiş ben evde olamayacağım bina görevlisi var o bakacak. Bakalım ne sorun varmış.
Evde olsanız daha iyiydi hocam. Eğer kutuda sorun varsa siz yokken halledilir ama gelen kabloda sorun varsa daireye girmeleri gerekir.

-27 dBm çok kötü bir değer.
Fiber kablo uçlarını tekrar çaktırın.
Hala düzelmiyorsa fiber dolabına gelen değeri de kontrol ettirin.

Yeni konular

Geri
Yukarı