Onur belgesi nedir?

Üst üste 2-3 yıl takdir alınca veriliyor diye hatırlıyorum. Ama arkadaşlar farklı şeyler yazmış. Kuzenimde vardı. Halam, üst üste takdir kazandığı için demişti.
Onur belgesi birçok sebepten dolayı verilebilir.

Onur belgesi birçok sebepten dolayı verilebilir.

Bizim sınıftaki ispiyoncu ineğe vermişlerdi bende anlamadım hocam okula devamsızlığı 2 3 gündü raporlu okulda tanıdığı vardı fen hocası akrabasıydı tek o almıştı okulda o günden beri hiç kimse sınıfta derslerine çalışmadı.

Bizim sınıftaki ispiyoncu ineğe vermişlerdi bende anlamadım hocam okula devamsızlığı 2 3 gündü raporlu okulda tanıdığı vardı fen hocası akrabasıydı tek o almıştı okulda o günden beri hiç kimse sınıfta derslerine çalışmadı.
Boş beleş bir belge. Önemi yok.

Ben şahsen yaradığını görmedim, mesleki ve teknik liseden mezun olup o diplomanın hakkını verecek kadar bilgisi olan çok az sayıda kişi biliyorum.
Anadolu lisesindeki öğrenciler bile veremez iken bende sanmıyorum.

Ben şahsen yaradığını görmedim, mesleki ve teknik liseden mezun olup o diplomanın hakkını verecek kadar bilgisi olan çok az sayıda kişi biliyorum.
O iş kişide biter. Dediğiniz şeyin anlamı diplomanın değersizliği değil, kişinin kendisinin kabiliyetsizliğidir. O kişinin fırsatı tepmesidir. Teknik bir bölümde gayet güzel bir işe girilebilir günümüz şartlarında. Saksı kafalı olmayan, işinden anlayan biri için çok açık bir yol. Çünkü teknik bölümlerde meslek sahibi olmak büyük oranda diploma gerekliliğine sahiptir. Elini sallayan o işe giremez, yeterlilik belgesi yok sayılır.

Anadolu lisesindeki öğrenciler bile veremez iken bende sanmıyorum.

Muhasebe mezunuyum. Okuduğum okulda Anadolu da vardı, çoğu öğrenci üniversiteye girememiş. Bir meslek öğrencisi olarak üniversiteye girdim, kendim ile gurur duyuyorum. Diplomaya gelecek isek tüm sınıf arkadaşlarım aldığı muhasebe derslerini unutmuştur, belki birkaç tanesi hatırlıyordur. Sınıfda bilgisayarlı muhasebe alanında en iyi bendim, buna rağmen aldığım eğitimi unuttum.
O iş kişide biter. Dediğiniz şeyin anlamı diplomanın değersizliği değil, kişinin kendisinin kabiliyetsizliğidir. O kişinin fırsatı tepmesidir. Teknik bir bölümde gayet güzel bir işe girilebilir günümüz şartlarında. Saksı kafalı olmayan, işinden anlayan biri için çok açık bir yol. Çünkü teknik bölümlerde meslek sahibi olmak büyük oranda diploma gerekliliğine sahiptir. Elini sallayan o işe giremez, yeterlilik belgesi yok sayılır.

Bunları demenin sebebi elinde teknik lise diploması ile iş aramadığından dolayıdır. Elinde istediğin diploma olsun bir eğitim bir tecrüben yok ise bir yerlere gelemezsin. Ülkemiz genelinde meslek liselerinde öğrenciler dersi dinlemek yerine hocaya ne söyleyebilirim de tuvalete sigara içmeye gidebilirim diye düşünüyor.

Geri
Yukarı