Onvo 011 sadece 13km gidiyor

ahmetecemis

Decapat
Daha fazla  
Çıkma piller ile Onvo 011 cihazıma batarya yaptırdım 48v 10a verdiği söylendi ölçüm cihazında.
Cihaz sadece 13km gidiyor sorun ne olabilir?
Ayrıca 10a verdikten sonra sıfır ile çıkma pil arasında ne kadar fark olur?
Ayrıca kilom 75 ve çoğunlukla düz yolda sürdüm.

Son düzenleme:
Hocam 48V'u veren her pil aynı dirençte aşağı yukarı 10A verebilir ancak kapasite farklı bir şey. Ölçüm cihazı neye göre 10A ölçtü onu bilmiyorum da, muhtemelen kullandığınız bataryanın Ah değeri fabrikasyon olandan daha düşüktür.

Hocam 48V'u veren her pil aynı dirençte aşağı yukarı 10A verebilir ancak kapasite farklı bir şey. Ölçüm cihazı neye göre 10A ölçtü onu bilmiyorum da, muhtemelen kullandığınız bataryanın Ah değeri fabrikasyon olandan daha düşüktür.
13KM gitmesi pilin sorunlu olması anlamına gelir mi ne yapmalıyım?

48v 10a bunlar pilin verebileceği güçler ama sana bunu ne kadar süre sağladığı ayrı bir şey, o da Whatt Saat olarak bilinir. Pilleri üzerinde sadece 10A yazmaz
10AH veyabilirsin telefonlarda da 5000MAH yazar. mAh = Mili Amper Hours, AH = Amper Hours.
Of anlattıkça derine inmek gerekiyor. Eğer önceki pilin 10a iken çok gidiyordu şimdi taktıkları gitmiyorsa o pil 10a değildir.

27 derece 40km yol gitse havalar soğuk 0 derece olarak alsak batarya %65 gibi performans vermesi lazım bu da tam şarjda 26 km gibi rakam yapar bataryanızda sorun olma olasılığı çok yüksek.

@UluErdem25 neden beğenmedinizi yazarsanız açıklamasını yapabilirim.

Son düzenleme:
Hocam pilin kapasitesini göz ardı ediyorsunuz, anladığım kadarıyla pili başka bir pille değişmiş ve daha düşük kapasiteli bir pil takmışlar.

Eski pilim bozuktu yenisini yaptırdım 48v 10a olacağını söyledi sadece.
13km gitmesi pili iade etme hakkı doğurur mu?
Ne yapmalıyım?

Eski pilim bozuktu yenisini yaptırdım 48v 10a olacağını söyledi sadece.
13km gitmesi pili iade etme hakkı doğurur mu?
Ne yapmalıyım?

Hocam şimdi kendi anladığım ve söylediğim üzerinden konuşayım. Bilgimde veya yorumlarımda eksiklik veya tümden hata olabilir, yanlış gören düzeltirse çok sevinirim. (Sallamasyon yazmıyorum da yanılma ihtimali her zaman vardır, atladığım şeyler olabilir mutlaka vs.)

48v 10a verdiği söylendi ölçüm cihazında.
Adamın ölçüm metodunu bilmiyorum. Bataryaların kapasitelerini ölçmek için özel cihazlar var. Belki oradan ölçüp 10Ah olarak sonuç almıştır da konuşma dilinde amper olarak söylemiştir, Ah: amper/saat demektir aslında. Belki de o değerler "Bu pil 48V'tur ve anlık olarak 10A'e kadar güç çıkışı verebilmektedir." anlamına geliyordur ki burada herhangi bir kapasite belirtilmemiş oluyor bu sefer.

Aşağıdaki görselde gözüken ikili ve dörtlü piller aynı gücü verirler ancak aşağıdakinin kapasitesi iki kat fazladır. Temel bir bilgi olarak, piller uç uca ve doğru yönde birbirine bağlanırlarsa gerilimleri toplanır, paralel bağlanırlarsa kapasiteleri toplanır.

vasdfx2.png

Pilinizi yapan kişiye eski pilinizi gösterip bana bundan yap dediyseniz içinde bulunduğunuz durumda eksik hizmet aldığınızı düşünüyorum, ancak 48V 10a pil istiyorum dediyseniz ortada bir belirsizlik var.

Hocam şimdi kendi anladığım ve söylediğim üzerinden konuşayım. Bilgimde veya yorumlarımda eksiklik veya tümden hata olabilir, yanlış gören düzeltirse çok sevinirim. (Sallamasyon yazmıyorum da yanılma ihtimali her zaman vardır, atladığım şeyler olabilir mutlaka vs.)

Adamın ölçüm metodunu bilmiyorum. Bataryaların kapasitelerini ölçmek için özel cihazlar var. Belki oradan ölçüp 10Ah olarak sonuç almıştır da konuşma dilinde amper olarak söylemiştir, Ah: amper/saat demektir aslında. Belki de o değerler "Bu pil 48V'tur ve anlık olarak 10A'e kadar güç çıkışı verebilmektedir." anlamına geliyordur ki burada herhangi bir kapasite belirtilmemiş oluyor bu sefer.

Aşağıdaki görselde gözüken ikili ve dörtlü piller aynı gücü verirler ancak aşağıdakinin kapasitesi iki kat fazladır. Temel bir bilgi olarak, piller uç uca ve doğru yönde birbirine bağlanırlarsa gerilimleri toplanır, paralel bağlanırlarsa kapasiteleri toplanır.

Eki Görüntüle 1658508

Pilinizi yapan kişiye eski pilinizi gösterip bana bundan yap dediyseniz içinde bulunduğunuz durumda eksik hizmet aldığınızı düşünüyorum, ancak 48V 10a pil istiyorum dediyseniz ortada bir belirsizlik var.

Hocam anlık 20A verebilen piller diye biliyorum.
Çünkü 16 seri 5 paralel yaptırdım en düşüğünün 2A olduğunu söyledi.
Bu da aslında 48v 10ah yaptığı anlamına gelir diye düşünüyorum.
Acaba 10ah mı vermiyor başka bir sorundan dolayımı 13km gidiyor anlayamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı