Onvo OV-011 elektrikli scooter nasıldır?

BerktaN

Kilopat
Okula gidiş gelişimi kolaylaştırmak ve bazen haftasonları gezintilerine keyif katmak için elektrikli scooter almak istiyorum. Gözüm Xiaomi Mi Pro 2'deydi ancak onvo OV-011 radarıma girdi. Sizce nasıldır? Kullanan arkadaşlar varsa yorumlarını okumak isterim.

Okula gidiş gelişimi kolaylaştırmak ve bazen haftasonları gezintilerine keyif katmak için elektrikli scooter almak istiyorum. Gözüm Xiaomi Mi Pro 2'deydi ancak onvo OV-011 radarıma girdi. Sizce nasıldır? Kullanan arkadaşlar varsa yorumlarını okumak isterim.

Bugün aldım fena değil. Üstün bi malzeme kalitesi bekleme. Bir önceki satılanlar 35 km düz yolda hız yapıyorlardı. Yeni gelen partilerde 25 km ile sınırlanıdırmışlar.

Kullanışsız onu alacağına bisiklet al kardeim onda yük taşımak zor akü masrafları hiç uğraşma derim.
1 aydır mi Pro 2 kullanıyorum ve son derece memnunum. Hatta işi gidip geliyorum hafta içi her gün. Bir kere kullanınca inanın çok alışıyorsunuz ve bırakamıyorsunuz. Mi Pro 2'yu deneyimlediğim için onunla ilgili yorum yapabilirim daha çok. Avantajları bu fiyat bandında alabileceğiniz en iyi model. Dezavantajları, sinyal yok, süspansiyon yok, şarjı 2. günü zor tamamlıyor. (bolca yokuşlu yerdeyim), 25km'nin üzerine çıkmıyor (arabalarla oyun oynamanız gerekiyor trafiğe girecekseniz). Ben iyi ki almışım diyorum. Hatta beklentilerim arttığı için daha üst modellere çıkmayı düşünüyorum.

Kullanışsız diyenlere aldırma, akü masrafıyla neyi kastediyor anlamadım tam.

Son düzenleme:
Kullanışsız onu alacağına bisiklet al kardeşim onda yük taşımak zor akü masrafları hiç uğraşma derim.
Yük taşımayla ne alakası var adam ticari taksi mi alıyor kendini taşısın yeter. Ayrıca konuya o kadar uzaksın ki bu araçta akü yok lityum batarya var, 2-3 senede değiştirmesi yeterli aynı masrafı bisiklette yapıyor.
Bugün aldım fena değil. Üstün bi malzeme kalitesi bekleme. Bir önceki satılanlar 35 km düz yolda hız yapıyorlardı. Yeni gelen partilerde 25 km ile sınırlandırmışlar.
Ekranı üzerinden 2-3 ayarla 35 yapılıyor hocam. Hatta 40'a bile çıkarabiliyorsunuz. Memnun musunuz? Xiaomi ve bunun arasında kaldım. Xiaomi daha kompakt duruyor, telefon uygulaması vs. var ama hızı düşük. Bu cihazın hızı güzel ama toplama gibi duruyor hatta direkt toplama. Aynı görünüşte scoowy markası var. Büyük ihtimal Çin'de bir fabrika fason üretiyor bunlar da marka basıyor sadece. İlerde sorun çıkarır teknik destek bulamam diye şüpheyle yaklaşıyorum.

konu biraz eskimiş fakat ben de geçen ay onvo 011 aldığım için bir şeyler yazayım dedim. Şasesi sağlam fakat ekleme yerlerinden ufak tefek sallanmalar oluyor zamanla kendiniz düzeltebilirsiniz. 37km/s hıza kadar çıkıyor ben günde yaklaşık 7 km yol yapıyorum. 3-4 günde bir şarj ediyorum. şarjın bitmesini beklemiyorum. tam menzilini test etmedim ne zaman istersem o zaman şarj ediyorum. ön arka ışıkları güzel altta RGB ışıkları var. ön arka disk frenleri var. sorunsuz çalışıyor. 30 dereceden fazla yokuşta deneme yaptım. 75-80 kilo ağırlığı rahatlıkla çıktı fakat 20km hızla çıktı o da normal. 500w gücüne göre fena bir scooter değil. uzun kullanım olarak sorun çıkmaz diyorlar. 1-2 yıl götürse yeterli benim için. sonra değiştiririm. alacak olanlara tavsiye ederim. fiyatlar gittikçe artıyor. 6 ay öncesinde 4-5 bin tl civarıymış ben 7600 tl ye aldım. şu an 8bin tl civarında.

konu biraz eskimiş fakat ben de geçen ay onvo 011 aldığım için bir şeyler yazayım dedim. Şasesi sağlam fakat ekleme yerlerinden ufak tefek sallanmalar oluyor zamanla kendiniz düzeltebilirsiniz. 37km/s hıza kadar çıkıyor ben günde yaklaşık 7 km yol yapıyorum. 3-4 günde bir şarj ediyorum. şarjın bitmesini beklemiyorum. tam menzilini test etmedim ne zaman istersem o zaman şarj ediyorum. ön arka ışıkları güzel altta RGB ışıkları var. ön arka disk frenleri var. sorunsuz çalışıyor. 30 dereceden fazla yokuşta deneme yaptım. 75-80 kilo ağırlığı rahatlıkla çıktı fakat 20km hızla çıktı o da normal. 500w gücüne göre fena bir scooter değil. uzun kullanım olarak sorun çıkmaz diyorlar. 1-2 yıl götürse yeterli benim için. sonra değiştiririm. alacak olanlara tavsiye ederim. fiyatlar gittikçe artıyor. 6 ay öncesinde 4-5 bin tl civarıymış ben 7600 tl ye aldım. şu an 8bin tl civarında.
Merhabalar, ürünü şu an almak istiyorum ancak kullanıcı yorumlarını dikkate almak istiyorum.

Siz kullandığınız süre zarfında memnun muydunuz? Yokuşlu bir yerde oturuyorum yokuş performansı nasıldır acaba? Bir de Xiaomi Mi Pro 2 300W yazıyor ancak ekstra olarak maksimum güç 600W olarak yazılmış ama Onvo OV-011 ile karşılaştırıldığında hangisinin motoru daha güçlü olur çıkaramadım.

Yani siz genel anlamda bu scooterı önerir misiniz? 85 kiloyum ve 6 km işe gidip geleceğim, bir de ekstradan bazı günler spora gidip geleceğim (maksimum 2km gidiş geliş). Hafif yokuşlarda sorun olmaz ama 20 25 dereceli yokuşlarda bir sıkıntısını yaşadınız mı acaba?

Merhaba, ürünü şu an almak istiyorum ancak kullanıcı yorumlarını dikkate almak istiyorum.

Siz kullandığınız süre zarfında memnun muydunuz? Yokuşlu bir yerde oturuyorum yokuş performansı nasıldır acaba? Bir de Xiaomi Mi Pro 2-300W yazıyor ancak ekstra olarak maksimum güç 600W olarak yazılmış ama Onvo OV-011 ile karşılaştırıldığında hangisinin motoru daha güçlü olur çıkaramadım.

Yani siz genel anlamda bu scooterı önerir misiniz? 85 kiloyum ve 6 km işe gidip geleceğim, bir de ekstradan bazı günler spora gidip geleceğim (maksimum 2km gidiş geliş). Hafif yokuşlarda sorun olmaz ama 20 25 dereceli yokuşlarda bir sıkıntısını yaşadınız mı acaba?

Meerhaba hocam,
Scooter'ı ocak şubat ayından beri kullanıyorum. Benim de işimle evim arası git-gel toplam 5-6 km mesafede.
Sırayla cevaplayayım
1- Scooterdan genel olarak memnunum. 5 aydır her gün işe scooterla gidip geldim. Sadece geçen gün yani 5. ayda lastik patladı. O da benim hatam. Hızlı giderken küçük taşlardan geçtim. Ama eliniz yatkınsa tamir için ekipmanınız varsa evde tamir edilebilir.
2- Xiaomi'leri bilmiyorum 300W ise 600W tork vermesi motorun gerçek gücünü zorlar ve arızalanır. Açıkçası 85 kiloya göre ve yokuşlarda çok iyi olacağını sanmıyoruım.
3- beklentinize göre Onvo'yu yorumlayalım; ben 75 kiloyum. 30 dereceden fazla yokuşlarda bile yavaş da olsa çıkıyorum. Arabaların bile zorlandığı yokuşlarda çıkartıyor beni. Hem evim yokuşta hem de iş yerim yokuşta. İki tarafa da scooter ile çıkıyorum. Ve ekstra hızlandırma ayarlarıyla 45-50 km/s hıza ulaşıyor. 20-25 derece yokuşta 85 kiloya zorlanacağını sanmam. Ama özenli kullanmanız lazım. Sert kasislere girmeyin yoldaki taşlara dikkat edin vs.
4- şimdiye kadar yaşadğıım olumsuz durumlar: Benden kaynaklı bir hatadan dolayı gidondaki aydınlatma düğmesinden giden kablonun içerisindeki ince kablolardan birisi kopmuş. Işıklar bazen yanıyor bazen yanmıyordu. (sebebi de yük taşımıştım. Kabloyu gerdiği için koptu) evde kendim kablo kısmını falçata ile kesip içerisindeki kopmuş kabloyu buldum. Tamir ettim.
2. olarak da dediğim gibi lastik patlamıştı. Tamirciden yama ve pompa aldım evde kendim janttan lastiği ayırıp güzelce yapıştırdım.
5 aylık kullanımım da beni ciddi olarak ulaşım masrafımdan kurtardı. Aylık ortalama 300 TL gibi bir tasarruf sağladı. Scooter'ı temiz kullanırsanız çok masraf edeceğinizi sanmıyorum. Bu arada ben N11'de pozcuova diye bir mağazadan almıştım. Taksitle 7600 TL'ye gelmişti. Kargodan kaynaklı veya scooterda kronik bir sorun olmadı. Şu an fiyatlar 11-12 bin TL.

Sorunuzun dışında da bayağı bir şeyler yazdım umarım faydalı olur. Xiaomi Mi Onvo mu derseniz şahsi fikrim Onvo olur. Motoru daha güçlü. Xiaomi'yi bilmiyorum.

Hatta son olarak Onvo 011 yerine yeni Onvo OV-102 modeli çıkmış o da 500W fakat torku daha güçlü. Fiyat olarak tartıp karar verebilirsin. Şimdiden iyi sürüşler.

2- Xiaomi'leri bilmiyorum 300W ise 600W tork vermesi motorun gerçek gücünü zorlar ve arızalanır. Açıkçası 85 kiloya göre ve yokuşlarda çok iyi olacağını sanmıyoruım.
Motor bundan daha yüksek güçlere dayanabiliyor. Yaklaşık 2250 kmdir Xiaomi Mi Pro 2 kullanıcısıyım ve herhangi bir problemle karşılaşmadım motor ile ilgili, her türlü koşula göğüs gerebildi. 600W motora zarar verecek olsaydı Xiaomi bunun önlemini alırdı diye düşünüyorum.

Merhabalar, ürünü şu an almak istiyorum ancak kullanıcı yorumlarını dikkate almak istiyorum.

Siz kullandığınız süre zarfında memnun muydunuz? Yokuşlu bir yerde oturuyorum yokuş performansı nasıldır acaba? Bir de Xiaomi Mi Pro 2 300W yazıyor ancak ekstra olarak maksimum güç 600W olarak yazılmış ama Onvo OV-011 ile karşılaştırıldığında hangisinin motoru daha güçlü olur çıkaramadım.
Onvo motor ve menzil olarak Xiaomi'den daha iyi. Orada yazan 600 watt yokuş gibi yerlerde motor zorlanınca anlık olarak çıkabileceği gücü gösteriyor. Normalde 300 watt gücünde çalışıyor. Xiaomi maksimum 25, Onvo ise 40 KM hız yapıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı