Opel Astra H nasıl?

Furkan123123

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Muhasebe
Yeni bir araç alma arifesindeyim. Aklımda birkaç model var fakat F/P olarak beni en cezbeden model Opel Astra H. 2004-2006 model arası almayı düşünüyorum zira bütçem 40.000 TL. Siz değerli forum üyelerine sorum şudur ki, Enjoy, Elegance, Cosmo, Essentia gibi donanımların hangisi full olanıdır?

Hangisinde ne özellikler mevcuttur? (Neden Google amcaya danışmadın demeyin araştırdım biraz fakat elle tutulur bir şey bulamadım) Özellikle hız sabitleme, yağmur ve far sensörü gibi donanımların olduğu paket tercihim olacaktır.

Dipnot 1 : Aranızda bu araçlardan kullananlar varsa kronik sorunları, servis ücretleri, alırken hangi parçasına daha dikkatli baktırmam gerektiği ve yakıt olarak fabrika verisi değilde gerçek kullanıcı değerlerini (1.6 Benzin/LPG) paylaşırlarsa sevinirim.

Dipnot 2 : Bu fiyatlara satılık aracı olan arkadaşlar mesaj atabilirler ve farklı marka model temiz araç önerilerine açığım.

Bu sayfa yardimci olur sanirim. ama bana biraz fazla geldi fiyat açıkçası. 2004 model benzinli hatchback bir araca 40 bin tl vermek bilemedim. Auris, yaris veya i20 falan düşündünüz mü?

2004-2006 arası z16xep 105hp motor var. En boşu essentia, en dolusu cosmodur muhtemelen.
Kronik olarak cim modülü arızası diye bi sorunu olduğunu hatırlıyorum.

Bu sayfa yardimci olur sanirim. ama bana biraz fazla geldi fiyat açıkçası. 2004 model benzinli hatchback bir araca 40 bin tl vermek bilemedim. Auris, yaris veya i20 falan düşündünüz mü?
Auris ve i20 olabilir fakat malum sitede bu fiyatlara düşük km de bir auris yada i20 bulamadım.
2004-2006 arası z16xep 105hp motor var. En boşu essentia, en dolusu cosmodur muhtemelen.
Kronik olarak cim modülü arızası diye bi sorunu olduğunu hatırlıyorum.
Parça fiyatları güncel periyodik bakım masrafları v.b. konularda bilgi sahibiyseniz yardımcı olabilirmisiniz ?

Son düzenleme:
Aynı aracın 2011 model 1.3 dizel versiyonuna sahibim. Önceden 2009 modeline de sahiptim. Araç fiyat performans konusunda çok iyi cidden. Essentia en boş paket, elegance 2004-2006 model yıllarına göre en full paketidir. Elegance pakette başlıca cam tavan, hız sabitleme, otomatik far, otomatik silecek vs. mevcuttur. Malesef kronik sorunları var, cim modülü arızası bunlardan başlıcasıdır. Farlar yanarken korna çalmıyor, farları kapatınca çalmaya başlıyor korna. Klima hava yönlendirme klepesi klima-kalorifer geçişi uzun zaman yapılmazsa kırılıyor nerede kırılmışsa o havayı üflüyor. Benim aracımda sıcak tarafında kırılmıştı soğuk tarafında üflüyordu. Fırsatınız varsa tercihiniz 1.3 dizelden yana olsun, 1.6 benzinli motorlarında kronik sorun olarak bobin bozuluyor. Her ne kadar orijinal parça kullansanız da zamanla bobin bozuluyor, araba teklemeye başlıyor. 1.3 dizel gitmez be kardeşim diyorsanız yanılıyorsunuz, çok iyi gidiyor. 1 ve 2. Viteslerde hantal kalıyor fakat diğer viteslerde çok iyi gidiyor. Arabanın yol tutuşu çok iyi, malzeme kalitesi güzel. 1.3 dizel yakıt tüketimi verilerim ş.içi 5.5L/100KM - ş.dışı 4.6L-100KM.

Aynı aracın 2011 model 1.3 dizel versiyonuna sahibim. Önceden 2009 modeline de sahiptim. Araç fiyat performans konusunda çok iyi cidden. Essentia en boş paket, elegance 2004-2006 model yıllarına göre en full paketidir. Elegance pakette başlıca cam tavan, hız sabitleme, otomatik far, otomatik silecek vs. mevcuttur. Malesef kronik sorunları var, cim modülü arızası bunlardan başlıcasıdır. Farlar yanarken korna çalmıyor, farları kapatınca çalmaya başlıyor korna. Klima hava yönlendirme klepesi klima-kalorifer geçişi uzun zaman yapılmazsa kırılıyor nerede kırılmışsa o havayı üflüyor. Benim aracımda sıcak tarafında kırılmıştı soğuk tarafında üflüyordu. Fırsatınız varsa tercihiniz 1.3 dizelden yana olsun, 1.6 benzinli motorlarında kronik sorun olarak bobin bozuluyor. Her ne kadar orijinal parça kullansanız da zamanla bobin bozuluyor, araba teklemeye başlıyor. 1.3 dizel gitmez be kardeşim diyorsanız yanılıyorsunuz, çok iyi gidiyor. 1 ve 2. Viteslerde hantal kalıyor fakat diğer viteslerde çok iyi gidiyor. Arabanın yol tutuşu çok iyi, malzeme kalitesi güzel. 1.3 dizel yakıt tüketimi verilerim ş.içi 5.5L/100KM - ş.dışı 4.6L-100KM.
Öncelikle bu çok faydalı yorumunuz için teşekkürler, dizele çok sıcak baktığım söylenemez malum akaryakıt fiyatları ortada LPG en ekonomik çözüm gibi duruyor ve dizel araçlar en az 200xxx km de olan araçlar okadar km yapmış bir araç almak istemiyorum. Benim baktığım 2 araç var biri 1.6 twinport enjoy 2005 model 150xxx km diğeri 1.6 twinport elegance 2004 model 100xxx km araçların 2 sinde de cam tavan yok elegance olan modelde hız sabitleme olduğu görülüyor fakat far ve yağmur sensörleri varmı bilemiyorum fiyat olarak aralarında 1000 tl var ve elegance olan model farklı bir şehirde ama gözüm elegance de kaldı diyebilirim. Size nacizane bir kaç sorum olacak bu araçların bakıma girdiğinde yağ,su,filtre v.b standart bi bakım maliyeti nedir ve yukarıda belirttiğim km deki araçları alırsam sıkıntı yaşarmıyım

Hatchback bir araba istiyorsanız BMW 116İ öneririm fakat zemine fazla yakın olduğu için yüksek rampalarda alt taban vurabiliyor bazen, kendi aracımız olduğu için önerdim çok detaylı bilmiyorum.

Hatchback bir araba istiyorsanız BMW 116İ öneririm fakat zemine fazla yakın olduğu için yüksek rampalarda alt taban vurabiliyor bazen, kendi aracımız olduğu için önerdim çok detaylı bilmiyorum.
2006 model 1.16i aldı yakın bi arkadaşım 6-7 ay kadar önce aldı kullandım güzel araba fakat benim bütçemi aşan bir araç bana en fazla 40.000-43.000TL arası bi araç lazım.

Bence kumar olur. 1.6 motor, yanlış LPG ayarı ile kötü hale gelebiliyor. Performans yok yakıt bir hayli fazla. Kısaca verimsiz motor. Onun yerine Aveo 1.3D (Fiat'in kullandığı MultiJet motordur) alınabilir. Aveo B segment olsa da model yılı yüksek olduğundan arıza çıkarma oranı daha az olur. Veya C segment isterseniz Fiat Bravo 1.6MJet veya köpek balığı kasa Lancer 1.6 olabilir.

Bence kumar olur. 1.6 motor, yanlış LPG ayarı ile kötü hale gelebiliyor. Performans yok yakıt bir hayli fazla. Kısaca verimsiz motor. Onun yerine Aveo 1.3D (Fiat'in kullandığı MultiJet motordur) alınabilir. Aveo B segment olsa da model yılı yüksek olduğundan arıza çıkarma oranı daha az olur. Veya C segment isterseniz Fiat Bravo 1.6MJet veya köpek balığı kasa Lancer 1.6 olabilir.
Dizel araba istemiyorum, bana göre LPG en ekonomik yakıt sistemi günümüzde akaryakıt fiyatlarınıda es geçelim dizel araçlar fazla gürültülü çalışıyorlar. Fiat bravolara baktım güzel araçlar fakat benim bütçemi aşıyorlar maalesef

Yeni konular

Geri
Yukarı