Opel Astra J dizel nasıldır?

servet285

Hectopat
Arkadaşlar Opel Astra 2014 veya 2015 dizel 136 HP Sedan almayı düşünüyoruz. Bu aracı kullanan var mı? Varsa nasıl araba? Fikirlerinizi almak isterim. 75 bin TL'ye dizel sedan araç önerisi yapabilirsiniz :)

Araba gayet güzel, motoru da güçlü. Alabilirsiniz. Ancak şunu da belirteyim; bazı yerlerde şehir içinde çok çok fazla yaktığı söyleniyor (bizde de 2016 dizel astra j var bizimki gayet normal yakıyor).

Yanlış anlamayın, usta bir kişi değilim sonuçta bu konuda fakat bu civardaki bütçelerde dizel araba pek önermiyorlar diye biliyorum. Yakın zamanda araba aldık ve fazlasıyla haşır neşir oldum bu konuyla. Bir şeyler gördüm, bir şeyler okudum. Araştırdım anlayacağınız. Eski yıllarda dizel araçların gerçekten bir farkı vardı. Çünkü benzinle arasında litre başına 1 TL hatta bazen 1 TL'den biraz daha fazla fark oluyordu ve bu gerçekten tasarruf sağlıyordu. Bu fark şimdilerde 50-60 kuruş arasında seyrediyor genel olarak. Eğer yakıt tasarrufu amacıyla dizele yöneliyorsanız çok mantıklı bir hamle olarak görmüyorum. Yakın zamanda araba aldık ve bundan önceki araçlarımız dizeldi genel olarak. Ve gerçekten şöyle bir durumu var. Eğer dizel araba motor konusunda su koyverdiyse geçmiş olsun. Şanzıman konusunda bir problem yaşamıştık son araçta. Sırf araç dizel diye normale göre 2-3 kat daha fazla uğraştı usta ve benzinli bir araçta daha ucuza halledeceği olay bize en az 1000-1500 TL pahalıya patladı. Ekstra olarak kaç kere indirmek zorunda kaldı kocaman şeyi. Sürekli ekstra masrafla karşılaştık anlayacağınız. Bunu bir şehir efsanesi sanıyordum ama bu sefer şahit oldum ki dizel araç servislik olmamalıymış gerçekten.

Bahsettiğiniz araç kesinlikle iyi olabilir. Araç hakkında sahip olduğum bilgi sınırlı. Fakat bu bütçelerde benzinli modellere de göz atabilirsiniz diye düşünüyorum. Şimdiden hayırlı olsun aracınız.

Kayınpederimde vardı çok memnundu. Niye sattı dersen al sat hastalığı var adamda sürekli ev araba arsa alıp satıyor ticari kar elde etmeden :).

Alınmayın ama tam kör alıcı diye nitelendirdiğim satıcılardan. Babam da bu gruba dahil. :D

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı