Opel Astra Sedan 1.6 116BG 2008 Enjoy

gameware

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Makine Mühendisi
Merhaba arkadaşlar aracı yeni kullanmaya başladım 2008 model olmasına karşın 23.000 km'de araç ve hiç lastikleri değistirilmemiş bakıma gitmemiş üstüne üstlük her muayneden kusursuz geçmiş bir araç. Araçta triptonic vitesin doğru düzgün yani doğru düzgünden kastım 3.500 devir ila 4.600 devir arası vites değiştirmek isteği ve durduk yere patinaja kalması ani hız değisikliğinde sarması dışında problemi yok. Size sorum araç'a neler yapmalıyım bakım olarak ve bu triptonic illetinin devir aralıklarını ayarlayabiliyor muyuz ?( Ayrıca ses sistemi aşırı derecede tatmin edici bilgili arkadaşlar default ses sistemi hangi markaya ait yazabilirler mi ?)

Son düzenleyen: Moderatör:
2008 model bir araç 23.000 km de sıfır ayarında demektir yerinizde olsam gider bakımlarını servisinde yaptırırım ilk olarak yağ değişimini yapmalısınız eğer yapılmadıysa ki sanırım yapılmıştır. Yoksa motoru mahvedersiniz. Size tavsiyem servisinde yaptırınız.

İşte korkumda bu arkadaşlar bu arada yağ değişimi yapıldı.Bursadaki servis yazılım güncellemesi ne demek bilmiyor ya da kale almıyorlar anlamadım gitti sanayiyede sokmak istemiyorum aracı.Yağ değişimi yapıldığında ilk ay araba harika gidiyor sonra yine aynı vites geçişleri huzursuz durduk yere düşürmeler yapıyor falan.Bu yazılım işini nasıl çözerim acaba.

Hocam bende de o kasa 2012 astra hb var. Ayni motor ayni vites.

Oncelikle aracin km'sinin dusurulmedigine emin misin ? Cok ilginc geldi bana o km :D

Simdi vites yuksek devirde mi degisiyor, yoksa sen mi yuksek devirde degismesini istiyorsun o kismi anlamadim :D

Hangi sehirdesin bilmiyorum. Ancak ben Ankara'da oturuyorum ve aracimi bosch servisine goturuyorum. Teknik servis kadar kaliteli, sanayi gibi uygun :) Eger bulundugun sehirde Bosch servisi varsa oraya goturebilirsin. Aracin bir sorunu oldugu ve tamir gerektirdigi ortada. Ben daha once yasamadim seninkiler gibi bir sorun. Opel forumlari var oralara yazarsan belki yasamis olan birisi veya bilgisi olan birisini bulabilirsin.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı