Opel insignia mı? Peugeot 508 mi?

Han Lue

Decapat
Daha fazla  
Yalan yok yeni 508 piyasaya bomba gibi düştü. Eat8 şanzımanıyla ve yeni nesil motoruyla daha keyifli bir araç oldu. Tasarım desen zaten D segmentinin kendi fikrimce en iyi tasarımına sahip. A7 ve yeni Cls'leri andıran bir görünüşe sahip. Çocukluğumdan beri bu fastback görünümlü arabaları sevmişimdir. Bir yanda ise Vectra'dan beri yol tutuşu "belki de" segmentinin en iyisi olan insignia var. Konfor olarak, motor olarak, şanzıman olarak segmentinde bir sıralama yapacak olsak yıllar boyunca üstlerde olduğu aşikar. Passat'cılar kızmasın arabayı bu sıralamaya bile sokmam. Reklam gücü sayesinde bu kadar göz önünde olan bir aracın kendinden çok daha ucuz olan rakiplerinden daha kötü olması mı dersiniz, her sene ufak eklemelerle tasarım olarak kullanıcıyı araçtan soğutmak mı dersiniz? DSG ayrı bir baş belası. Kim ne derse desin DSG Türkiye şartlarına uygun bulmuyorum. Gelelim konumuza. Sizce insignia mı? 508 mi?

Size önerebilirim fakat motor/şanzıman ve donanım konfigürasyonu olarak neler seçtiğinizi iletebilirseniz ona göre seçim yapabilirim.

Yalan yok yeni 508 piyasaya bomba gibi düştü. Eat8 şanzımanıyla ve yeni nesil motoruyla daha keyifli bir araç oldu. Tasarım desen zaten D segmentinin kendi fikrimce en iyi tasarımına sahip. A7 ve yeni Cls'leri andıran bir görünüşe sahip. Çocukluğumdan beri bu fastback görünümlü arabaları sevmişimdir. Bir yanda ise Vectra'dan beri yol tutuşu "belki de" segmentinin en iyisi olan insignia var. Konfor olarak, motor olarak, şanzıman olarak segmentinde bir sıralama yapacak olsak yıllar boyunca üstlerde olduğu aşikar. Passat'cılar kızmasın arabayı bu sıralamaya bile sokmam. Reklam gücü sayesinde bu kadar göz önünde olan bir aracın kendinden çok daha ucuz olan rakiplerinden daha kötü olması mı dersiniz, her sene ufak eklemelerle tasarım olarak kullanıcıyı araçtan soğutmak mı dersiniz? DSG ayrı bir baş belası. Kim ne derse desin DSG Türkiye şartlarına uygun bulmuyorum. Gelelim konumuza. Sizce insignia mı? 508 mi?

Şu şartlarda 508. zaten psa group Opel'i de satın alınca Opel-peugeot farkı kalmadı. Yeni Corsa'da bile peugeot tasarımları var. Şu durumda her türlü 508. efsane bir araç. Ve bunu Opel'ci olarak söylüyorum.

Size önerebilirim fakat motor/şanzıman ve donanım konfigürasyonu olarak neler seçtiğinizi iletebilirseniz ona göre seçim yapabilirim.
Amacım bir seçim yapmak değil :D Gelin beraber tartışalım herkes kendi fikrini koysun.
Mesela ben İnsignia tercih ederim. Motor seçeneklerinde ise 4WD olması ayrı bir avantaj bence.
508 Makyajlı kasada bekliyoruz bakalım.

Daha aile arabası gibi bir şey istiyorsanız Insignia diyebilirim ama eminimki yakın zamanda PSA platformuna geçecektir. Ama eğer sportiflik istiyorsanız kesinlikle 508 derim. Ama 508 biraz daha dar bir araba sportif yapısından dolayı.

Ayrıca Peugeot o kadar D segmenti yapıyor. 4 çeker yapmamak nedir arkadaş?

İnsignia:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
508:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

508 yol tutuşunda çok daha iyi. 308'de segmentinde liderdi ben 508 önerirdim. Zaten 2 modelide Peugeot yapıyor 508 daha yeni bir model.

Bence Opel.

2. el taraflı düşünecek olursak Opel Peugeot’tan daha fazla prim yapıp daha kolay satılacaktır.

D segmentinin lideri 508 ve Mondeo bence. Passat yol tutuşu ve şanzıman konusunda berbat, insanlar tok kapı sesine 500, 600K para veriyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı