Opel insignia mı? Peugeot 508 mi?

D segmentinin lideri 508 ve Mondeo bence. Passat yol tutuşu ve şanzıman konusunda berbat, insanlar tok kapı sesine 500, 600K para veriyorlar.
Hocam size katılıyorum. Ama olay Passat'ın bu kadar kötülenmesine rağmen en çok satan sedan arabalarda ilk 3'e oynaması. Bu sene 4. Olmuş galiba. Mis gibi Mondeo varken, 508 varken Passat ne ya? Üstelik 1 Milyon TL. O fiyata Tesla'lar, Mercedes'ler, Lexus'lar geliyor ama halkımız "Tok kapı sesi" seviyor.

Yalan yok yeni 508 piyasaya bomba gibi düştü. Eat8 şanzımanıyla ve yeni nesil motoruyla daha keyifli bir araç oldu. Tasarım desen zaten D segmentinin kendi fikrimce en iyi tasarımına sahip. A7 ve yeni Cls'leri andıran bir görünüşe sahip. Çocukluğumdan beri bu fastback görünümlü arabaları sevmişimdir. Bir yanda ise Vectra'dan beri yol tutuşu "belki de" segmentinin en iyisi olan insignia var. Konfor olarak, motor olarak, şanzıman olarak segmentinde bir sıralama yapacak olsak yıllar boyunca üstlerde olduğu aşikar. Passat'cılar kızmasın arabayı bu sıralamaya bile sokmam. Reklam gücü sayesinde bu kadar göz önünde olan bir aracın kendinden çok daha ucuz olan rakiplerinden daha kötü olması mı dersiniz, her sene ufak eklemelerle tasarım olarak kullanıcıyı araçtan soğutmak mı dersiniz? DSG ayrı bir baş belası. Kim ne derse desin DSG Türkiye şartlarına uygun bulmuyorum. Gelelim konumuza. Sizce insignia mı? 508 mi?

Yeni insigniadan bahsediyorsanız zaten Opel'in Peugeot da geçmesinden sonra çıkan ilk araç yani o bir fransız ve 508 ile aynı altyapıya sahip, çoğu açıdan aynılar ama teknolojik olarak, doluluk olarak ve tasarım olarak 508 daha iyi gözüküyor, Opel amerikan motorları ve alman ruhu ile devam etseydi kesinlikle insigniadan yana olurdum :).

Şu şartlarda 508. zaten psa group Opel'i de satın alınca Opel-peugeot farkı kalmadı. Yeni Corsa'da bile peugeot tasarımları var. Şu durumda her türlü 508. efsane bir araç. Ve bunu Opel'ci olarak söylüyorum.
Peugeot'un tasarımları her modelinde çok güzel artık. Ama bana şöyle hissettiriyor:
İnsignia yıllar boyunca göze yabancı gelmeyecek sade ve gayet güzel bir iç tasarım yapıyor.
Ama 508 birkaç sene sonra piyasadaki benzerliklerden dolayı ilerleyen yıllarda bu kadar göze çarpan bir tasarım olacağını sanmıyorum. Kısacası İnsignia klasik ve uzun ömürlü,508 heyecan verici ama kısa ömürlü :D (kendi görüşürüm
Yeni insigniadan bahsediyorsanız zaten Opel'in Peugeot da geçmesinden sonra çıkan ilk araç yani o bir fransız ve 508 ile aynı altyapıya sahip, çoğu açıdan aynılar ama teknolojik olarak, doluluk olarak ve tasarım olarak 508 daha iyi gözüküyor, Opel amerikan motorları ve alman ruhu ile devam etseydi kesinlikle insigniadan yana olurdum :).
7 senedir Vectra B sahibiyiz. Araç dediğiniz gibi Alman Tankı gibi hissettiriyor.İnsigniada görsek çok iyi olurdu.
Hocam size katılıyorum. Ama olay Passat'ın bu kadar kötülenmesine rağmen en çok satan sedan arabalarda ilk 3'e oynaması. Bu sene 4. Olmuş galiba. Mis gibi Mondeo varken, 508 varken Passat ne ya? Üstelik 1 Milyon TL. O fiyata Tesla'lar, Mercedes'ler, Lexus'lar geliyor ama halkımız "Tok kapı sesi" seviyor.
Çok haklısınız hocam. Dediğim gibi ben Passatın satma gücünü reklama bağlıyorum. Doğuş firması gerçekten güçlü bir firma. Markanın bütün serileri hep göz önünde. T-Roc'dan tutun Polo'ya kadar.
Mondeo'ya gelince benim için D segmentinde insigniadan sonra gelir. Araba dolu duruyor.
Fakat amerikan arabalarının kabalığını ve "demodeliğini" taşıyan bir aracın avrupaya uyarlandırmaya çalışılması biraz geride bırakıyor bence.

Peugeot'un tasarımları her modelinde çok güzel artık. Ama bana şöyle hissettiriyor:
İnsignia yıllar boyunca göze yabancı gelmeyecek sade ve gayet güzel bir iç tasarım yapıyor.
Ama 508 birkaç sene sonra piyasadaki benzerliklerden dolayı ilerleyen yıllarda bu kadar göze çarpan bir tasarım olacağını sanmıyorum. Kısacası insignia klasik ve uzun ömürlü, 508 heyecan verici ama kısa ömürlü :D (kendi görüşürüm.

7 Senedir vectra b sahibiyiz. Araç dediğiniz gibi alman tankı gibi hissettiriyor. İnsigniada görsek çok iyi olurdu.

Abicim tüm Opel'lerde 60.000Km'yi geçince sorunlar çıkıyor artık. Ben yaşadım. Tamam o 60.000km yanılmıyorsam triger kayışı değişim şeyi ancak motor arıza ışığının sebepsiz yere yanması, benzinli arabadan dizel gibi ses gelmesi vb. şeyler Opel'de sık görülen şeyler. 8 yıl boyunca vectra kullanmış bir babaya sahibim. Ve arabayı, araba 12 yaşında iken bıraktık. En son airbag ışığı yanıyordu vb. ama dedem hala arabayı kullanıyor. Ve tam 16 yaşında bu araba. Opel Bochum'daki fabrikasını 2015'de kapattığından beri kalitesini iyice düşürdü. Batma tehlikesi geçirirken de psa grup satın aldı.

Abicim tüm Opel'lerde 60.000Km'yi geçince sorunlar çıkıyor artık. Ben yaşadım. Tamam o 60.000km yanılmıyorsam triger kayışı değişim şeyi ancak motor arıza ışığının sebepsiz yere yanması, benzinli arabadan dizel gibi ses gelmesi vb. şeyler Opel'de sık görülen şeyler. 8 yıl boyunca vectra kullanmış bir babaya sahibim. Ve arabayı, araba 12 yaşında iken bıraktık. En son airbag ışığı yanıyordu vb. ama dedem hala arabayı kullanıyor. Ve tam 16 yaşında bu araba. Opel Bochum'daki fabrikasını 2015'de kapattığından beri kalitesini iyice düşürdü. Batma tehlikesi geçirirken de psa grup satın aldı.

Yaklaşık 12 yıldır Opel Corsa b kullanıyoruz, zamanında büyük bir Opel grubunun kurucusuydum ve grubumda çeşit çeşit Opel vardı.

Eğer ki arabaya düzgün bakılırsa o arabanın ömrü uzundur, ama sen arabanın bakımını yapmazsan, LPG yi dayarsan, düzgün kullanmassan her şey olur, 60K kmden sonra Opel bozulur nedir? :D

Bizim Corsa 160K km ye dayanmak üzere ve hiç arıza yapmadı, ağır bakımları arızadan sayar mısın bilemem ama yolda bırakıcak durumlar olmadı.

Evet insignia'nın ön takım arızası göz ardı edilemez fakat 508 gibi yeni nesil bir motora geçmeleri sizce bu sorunu çözer mi arkadaşlar? triger sorunu hep karşımıza çıkıyor çünkü.
biz de 19 yaşında bir b kasaya sahibiz. Yeni nesillere taş çıkartan bir araç ama ekmeği çok yendi piyasada devri bitiyor artık dediğiniz gibi bırakmak lazım.

Çok haklısınız hocam. Dediğim gibi ben Passatın satma gücünü reklama bağlıyorum. Doğuş firması gerçekten güçlü bir firma. Markanın bütün serileri hep göz önünde. T-Roc'dan tutun Polo'ya kadar.
Mondeo'ya gelince benim için D segmentinde insigniadan sonra gelir. Araba dolu duruyor.
Fakat amerikan arabalarının kabalığını ve "demodeliğini" taşıyan bir aracın avrupaya uyarlandırmaya çalışılması biraz geride bırakıyor bence.
Ülkemizde eskiden beri VW sevdası var. Pardon, Alman sevdası var. Alman iyidir, Alman kalitelidir diye söylüyorlar. Evet Alman'lar iyi araba yapabiliyoe ama ülkemizde bu kozu kötüye kullanıyorlar. Pahalı fiyaylandırma, pahalı yedek parça, en boş donanımın gereksiz boş olması, çok fazla opsiyon istemeleri vs. Ama halk halen anlayabilmiş değil ve böyle arabalara tonla para bayılıyorlar. Laf edincede kızıyorlar. Passat bence D segmentinin en giriş seviyesi arabası ama en pahalısı.

Yaklaşık 12 yıldır Opel Corsa b kullanıyoruz, zamanında büyük bir Opel grubunun kurucusuydum ve grubumda çeşit çeşit Opel vardı.

Eğer ki arabaya düzgün bakılırsa o arabanın ömrü uzundur, ama sen arabanın bakımını yapmazsan, LPG yi dayarsan, düzgün kullanmassan her şey olur, 60K kmden sonra Opel bozulur nedir? :D

Bizim Corsa 160K km ye dayanmak üzere ve hiç arıza yapmadı, ağır bakımları arızadan sayar mısın bilemem ama yolda bırakıcak durumlar olmadı.
Bizim vectra'mız ise babamın bakmamasına rağmen 325.000 devirdi. Hala da yolu var gibi fakat yaşadığımız bir sıkıntı yüzünden aracın motor kondisyonu 50.000de söylemekte fayda var
Ülkemizde eskiden beri VW sevdası var. Pardon, Alman sevdası var. Alman iyidir, Alman kalitelidir diye söylüyorlar. Evet Alman'lar iyi araba yapabiliyoe ama ülkemizde bu kozu kötüye kullanıyorlar. Pahalı fiyaylandırma, pahalı yedek parça, en boş donanımın gereksiz boş olması, çok fazla opsiyon istemeleri vs. Ama halk halen anlayabilmiş değil ve böyle arabalara tonla para bayılıyorlar. Laf edincede kızıyorlar. Passat bence D segmentinin en giriş seviyesi arabası ama en pahalısı.
Katılıyorum.Vergilerin dışında alıcının ve satıcının da iyi olması lazım. Adam sahibinden'de dolaşıp "bu araba şu kadar ederse benimki şu kadar eder bi de üstüne 30.000 daha koyayım pazarlıkta iner zaten"gibi bir zihniyetle piyasayı etkilerken 2. el fiyatlarının da düşmesini beklemesi cahilliktir.

Eğer ki arabaya düzgün bakılırsa o arabanın ömrü uzundur, ama sen arabanın bakımını yapmazsan, LPG yi dayarsan, düzgün kullanmassan her şey olur, 60K kmden sonra Opel bozulur nedir? :D.

Bozulur demedim ki. Sıkıntı çıkarabilir dedim. Bizde LPG vardı ama. Benzin+lpg. Sadece benzini bilemem. Ama 4. yaşına girecek bir astra j sedan için bu 4 yıl içerisinde tahmini 5bin masraf etmişizdir.
Bizim de 16 yıllık vectra çalışıyor hala. Ben ona zamanın makam aracı diyorum.

Bozulur demedim ki. Sıkıntı çıkarabilir dedim. Bizde LPG vardı ama. Benzin+lpg. Sadece benzini bilemem. Ama 4. yaşına girecek bir astra j sedan için bu 4 yıl içerisinde tahmini 5bin masraf etmişizdir.
Bizim de 16 yıllık vectra çalışıyor hala. Ben ona zamanın makam aracı diyorum.
Zamanın makam aracı çünkü :D Arabaya baktıkça hayret ediyorum.
Bu arada çok yüksek olmayan motorlarda standart bir bakımla LPG çok da sıkıntı çıkarmaz bence. Yani sonuçta 530İ E39'a takmıyoruz :)

Geri
Yukarı