Opel insignia mı? Peugeot 508 mi?

Bozulur demedim ki. Sıkıntı çıkarabilir dedim. Bizde LPG vardı ama. Benzin+lpg. Sadece benzini bilemem. Ama 4. yaşına girecek bir astra j sedan için bu 4 yıl içerisinde tahmini 5bin masraf etmişizdir.
Bizim de 16 yıllık vectra çalışıyor hala. Ben ona zamanın makam aracı diyorum.

Eski Opel'lerde özellikler (1990-2000) model aralığındaki GM motorlarda LPG çok sorun çıkarıyor fakat bu kullanıcı sorunu çünkü o arabalar fabrikasyon LPGli değil, Opel'lerde arıza kolay yaşamazsın iyi baktınmı giderler, ama kronik sorunlu modeller var, ki bu çoğu markada olan bir şey. Baktınmı her araba gidiyor be, ama vankel motorlar için aynısını diyemeyeceğim :D.

Eski Opel'lerde özellikler (1990-2000) model aralığındaki GM motorlarda LPG çok sorun çıkarıyor fakat bu kullanıcı sorunu çünkü o arabalar fabrikasyon LPGli değil, Opel'lerde arıza kolay yaşamazsın iyi baktınmı giderler, ama kronik sorunlu modeller var, ki bu çoğu markada olan bir şey. Baktınmı her araba gidiyor be, ama vankel motorlar için aynısını diyemeyeceğim :D.
Arkadaşlar baktığınız zaman tartıştığımız konudan Opel'in kalitesi anlaşılıyor.
2. El alıp masraf etmeyeceğin araba yok doğruya doğru.
20 yaşında kalite anlamında vs. günümüzün 0 arabalarına taş çıkartann bir aracı hala konuşuyorsak bu araç tarihe geçmiş kaliteli bir araçtır. Böyle bir aracı almak isteyen adamm elini cebine atacak yani :)

Yalan yok yeni 508 piyasaya bomba gibi düştü. Eat8 şanzımanıyla ve yeni nesil motoruyla daha keyifli bir araç oldu. Tasarım desen zaten D segmentinin kendi fikrimce en iyi tasarımına sahip. A7 ve yeni Cls'leri andıran bir görünüşe sahip. Çocukluğumdan beri bu fastback görünümlü arabaları sevmişimdir. Bir yanda ise Vectra'dan beri yol tutuşu "belki de" segmentinin en iyisi olan insignia var. Konfor olarak, motor olarak, şanzıman olarak segmentinde bir sıralama yapacak olsak yıllar boyunca üstlerde olduğu aşikar. Passat'cılar kızmasın arabayı bu sıralamaya bile sokmam. Reklam gücü sayesinde bu kadar göz önünde olan bir aracın kendinden çok daha ucuz olan rakiplerinden daha kötü olması mı dersiniz, her sene ufak eklemelerle tasarım olarak kullanıcıyı araçtan soğutmak mı dersiniz? DSG ayrı bir baş belası. Kim ne derse desin DSG Türkiye şartlarına uygun bulmuyorum. Gelelim konumuza. Sizce insignia mı? 508 mi?
Opel insigna al kaç model? Bende 2012 model Chevrolet Aveo var ve opel motoru kullanıyor. Sortun şu Turbosu yokluğundan mıdır nedendir bilmiyorum ama 20 Km/H ile yokuşu zor çıktık. Yokuş dikti fakat bu kadar kötü performans hiç görmemiştim. Yeni Tip motorlar aşırı güzel ve sessiz . Alırsanız yeni motorlardan alın.

1600555322328.png

Opel insigna al kaç model? Bende 2012 model chevrolet aveo var ve Opel motoru kullanıyor. Sortun şu Turbo'su yokluğundan mıdır nedendir bilmiyorum ama 20 Km/H ile yokuşu zor çıktık. Yokuş dikti fakat bu kadar kötü performans hiç görmemiştim. Yeni tip motorlar aşırı güzel ve sessiz. Alırsanız yeni motorlardan alın.

Eki Görüntüle 674321

Bu ecotec motorunun özelliklerini pek bilmem ama Vectra'larda kullanılan ecotec motorun sağlamlığını ve gücünü bilirsiniz herhalde. Ama yeni insignialarda ise konuştuğumuz gibi ön takım arızası mevcut. 508 gibi yeni nesil bir şanzıman veya motor üretseler tartışma bile kalmaz benim gözümde. Eat8 şanzımanla gayet yürür bir araç.
Daha aile arabası gibi bir şey istiyorsanız ınsignia diyebilirim ama eminimki yakın zamanda psa platformuna geçecektir. Ama eğer sportiflik istiyorsanız kesinlikle 508 derim. Ama 508 biraz daha dar bir araba sportif yapısından dolayı.

Ayrıca peugeot o kadar D segmenti yapıyor. 4 çeker yapmamak nedir arkadaş?

Haklısınız. Peugeot sadece D segmentinde değil b Suv'lara verdiği önemle 4 çeker yapmamakla ısrarcı herhalde. Böyle sportif bir araçta 2.0 4WD görmek çok isterdik.
Vallahi şu son dönem peugeot araçların direksiyonunun küçüklüğü bir tek bana mı geliyor bilmiyorum ama aracın tüm güzelliğini cazibesini bende yok ediyor ...

Ben de ise tam tersi o ufak direksiyonla arabayı süresim geliyor :D.
bende ise arabayı gözümde altta tutan en büyük etken direksiyonun çok aşağıda olması.
Sanki sürücünün karnında gibi ve gördükçe daralıyorum bu yüzden kokpitin insignia kadar rahat olabileceğine inanmıyorum.

Bu ecotec motorunun özelliklerini pek bilmem ama Vectra'larda kullanılan ecotec motorun sağlamlığını ve gücünü bilirsiniz herhalde. Ama yeni insignialarda ise konuştuğumuz gibi ön takım arızası mevcut. 508 gibi yeni nesil bir şanzıman veya motor üretseler tartışma bile kalmaz benim gözümde. Eat8 şanzımanla gayet yürür bir araç.

Haklısınız. Peugeot sadece D segmentinde değil b Suv'lara verdiği önemle 4 çeker yapmamakla ısrarcı herhalde. Böyle sportif bir araçta 2.0 4WD görmek çok isterdik.

Ben de ise tam tersi o ufak direksiyonla arabayı süresim geliyor :D.
Bende ise arabayı gözümde altta tutan en büyük etken direksiyonun çok aşağıda olması.
Sanki sürücünün karnında gibi ve gördükçe daralıyorum bu yüzden kokpitin insignia kadar rahat olabileceğine inanmıyorum.

Ecotec motorlar yıllarca kullanıldılar, çok verimli motorlar, fakat atmosferik olan 2.0LT altındaki motora sahip araçlar, heleki kasada ağır ise rampada düşük devirde gitmekte zorlanırlar, hatta gidemezler tabii bu arabadan arabaya değişir yoksa bir Corsa b GSİ ile düşük devirde rampa çıkarsın çünkü araba 900KG ve 1.6 atmosferik Doch 110HP motora sahip :D.

Ecotec motorlar bakıldığında japon motoru gibi uzun giderler, zaten Ecotec motorlar GM (General Motors)nin yaptığı motorlar, amerikan motoru olunca sağlam oluyor :).

Ecotec motorlar yıllarca kullanıldılar, çok verimli motorlar, fakat atmosferik olan 2.0lt altındaki motora sahip araçlar, heleki kasada ağır ise rampada düşük devirde gitmekte zorlanırlar, hatta gidemezler tabii bu arabadan arabaya değişir yoksa bir Corsa b gsi ile düşük devirde rampa çıkarsın çünkü araba 900KG ve 1.6 atmosferik doch 110HP motora sahip :D.

Ecotec motorlar bakıldığında japon motoru gibi uzun giderler, zaten ecotec motorlar GM (general motors)nin yaptığı motorlar, amerikan motoru olunca sağlam oluyor :).

GM ecotec motorlarının hiçbirinde rampayı zor çıkabileceğini sanmıyorum. O yıllarda 2.0 atmosferik motorlar 150PS güç üretiyor ve dönemine göre uçak gibi :D.
gm Opel'in en iyi zamanları bence. Bizdeki 1.8 ecotec 130PS ile bir kere bile tıkandığını görmedim 7 senedir? Corsa gsi anlatmaya gerek yok tüy gibi araba tutamaz kimse uçar gider :)

GM ecotec motorlarının hiçbirinde rampayı zor çıkabileceğini sanmıyorum. O yıllarda 2.0 atmosferik motorlar 150PS güç üretiyor ve dönemine göre uçak gibi :D.
GM Opel'in en iyi zamanları bence. Bizdeki 1.8 ecotec 130PS ile bir kere bile tıkandığını görmedim 7 senedir? Corsa gsi anlatmaya gerek yok tüy gibi araba tutamaz kimse uçar gider :)

Eskilere bakma sadece, mesela benim 1.2LT ecotec motorlu corsam düşük devir rampa çıkmakta zorlanır çünkü ufak motor, bir de mesela 1.6LT C kasa vectralar var şu son nesil vectralar mesela 1.6LT o kasayı çekmiyor o arabada rampada bağırır, bazı arabaların kasalarına göre motor koymamış Opel :D.

Tabii bu ufak motorlar genelde Türkiye'de kullanılıyor, malum vergi, yakıt falan :D.

Eskilere bakma sadece, mesela benim 1.2LT ecotec motorlu corsam düşük devir rampa çıkmakta zorlanır çünkü ufak motor, bir de mesela 1.6LT C kasa vectralar var şu son nesil vectralar mesela 1.6LT o kasayı çekmiyor o arabada rampada bağırır, bazı arabaların kasalarına göre motor koymamış Opel :D.

Tabii bu ufak motorlar genelde Türkiye'de kullanılıyor, malum vergi, yakıt falan :D.
Türkiye'de 1.6LT Vectra değil de 3.2V6 Vectra'lar kullanılsa ne güzel olur. Canını yediğimin ülkesi!

gm Opel'in en iyi zamanları bence. Bizdeki 1.8 ecotec 130PS ile bir kere bile tıkandığını görmedim 7 senedir? Corsa gsi anlatmaya gerek yok tüy gibi araba tutamaz kimse uçar gider :)
2006 model. Birde Lpg var.

Yine 3008'i makyajladıktan sonra 4 Çeker ekledi. Bu bile başlangıç ama diğer arabalarda da görmek isterdim. SUV Yapıyorsun 2 çeker SUV olur mu ya?

Yeni konular

Geri
Yukarı