Opel Vectra Marş Basmıyor

NitrousOxide

Decapat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Muhasebe
Merhaba, iyi forumlar dilerim.

Opel Vectra 2004 Model C Kasa 1.8 NB Elegance aracım mevcut. Son zamanlarda arabayı durdurup kontağı kapattıktan sonra tekrar çalıştırmak istediğimde marş hiçbir şekilde basmıyor, bütün gösterge lambaları yanıyor bazen ikaz yerinde direksiyon simidi ve ünlem işareti simgesi çıkıyor. Kontağı defalarca denememe rağmen en ufak bir tık olmuyor, ama 10 dakika bekleyip tekrar kontağı çevirdiğimde marş basıyor ve araba çalışıyor. Böyle ilginç bir sorunla karşı karşıyayım, birkaç ustaya götürdüm arabanın beyninde bir arıza olduğunu söylediler böyle bir şey başına gelen var mı? Yaşadığım ilçedeki elektrikçiye arabayı götürüp kontrol ettirdim, hiçbir şekilde sigortada sorun çıkmadı, bütün sigortalar sağlam çıktı. Ne gibi bir sorun olabilir? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam marş motoruna çekiç gibi bir şey ile hafifçe vurup kontağa basmayı dener misiniz. İş makinesi operatörüyüm ben bazen marş motoru sıkışıyor kafasına göre çalışıyordu işe yarayabilir belki eğer yararsa marş motorunu söküp yaptırın pahalıya patlamaz.
Edit: Eğer marş motorunda sıkıntı yoksa elektrikçiye değil sağlam bir beyinciye yollayın aracı yeni yazılım atarlar belki düzelir öyle.

Öncelikle en ucuz çözüm olarak aracın kumanda pilini değiştirip deneyin, elinizde mevcut ise yedek anahtarla deneme yapın elinizdeki anahtarın immobilizer'ı bozulmuş olabilir. Aynı şekilde kontak arkasındaki kablolar vs de kontrol edilebilir. Bunlardan sonuç alamazsanız eski Opel'lerin kronik sorunu beyinin de arızalı olma ihtimali var tabiki.

Merhaba, iyi forumlar dilerim.

Opel Vectra 2004 Model C Kasa 1.8 NB Elegance aracım mevcut. Son zamanlarda arabayı durdurup kontağı kapattıktan sonra tekrar çalıştırmak istediğimde marş hiçbir şekilde basmıyor, bütün gösterge lambaları yanıyor bazen ikaz yerinde direksiyon simidi ve ünlem işareti simgesi çıkıyor. Kontağı defalarca denememe rağmen en ufak bir tık olmuyor, ama 10 dakika bekleyip tekrar kontağı çevirdiğimde marş basıyor ve araba çalışıyor. Böyle ilginç bir sorunla karşı karşıyayım, birkaç ustaya götürdüm arabanın beyninde bir arıza olduğunu söylediler böyle bir şey başına gelen var mı? Yaşadığım ilçedeki elektrikçiye arabayı götürüp kontrol ettirdim, hiçbir şekilde sigortada sorun çıkmadı, bütün sigortalar sağlam çıktı. Ne gibi bir sorun olabilir? Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Usta aynı sorun benimde başıma geldi sebebini bulabildiniz mi acaba

Yeni konular

Geri
Yukarı