Open Core Catalina 10.15.3'da uyku modu çalıştırma

Normalde yeni sürümlerde Hackintosh'lar uyuyup uyanmıyor veya hiç uyumuyor. Fakat bugün kendi kurduğum sistemde tesadüfen uyku modunun çalışabildiğini keşfettim.
Benim kurduğum sistem Catalina 10.15.3 ve Open Core ile oldukça uğraştırıcı bir şekilde kurdum. Oldukça da stabil çalışıyor.
Terminal'e "pmset -g | grep hibernatemode" kodunu girerek mevcut sistemin "hibernate" modunu öğrenebiliyoruz. Ayrıca değiştirebiliyoruz da.
Ben kontrol ettiğimde "0" olarak çıktı ki bu da MacOS sistemlerin normalde olması gerekeni. Ancak birkaç farklı mod daha var 1-3-25 gibi.
1 yapmayı denedim ancak sonuç alamadım. Ancak 3 ve 25 modları benim bilgisayarım için çalıştı. Bilgisayar uykudan yaklaşık 8 saniyede uyanıyor ya da monitörüme o kadar sürede görüntü geliyor. Ancak 8 saniye sonra sistem uyanmış ve parola girmeye hazır oluyor.

Mevcut uyku modunu öğrenmek için "pmset -g | grep hibernatemode"
Uyku modunu değiştirmek için ise "sudo pmset -a hibernatemode" kodundan sonra 1, 3 veya 25 deneyebilirsiniz.
Örnek olarak sudo pmset -a hibernatemode 25 gibi

0 - Normal uyku modu
1 - 2005 yılından önceki bilgisayarlar için hazırda beklet
3 - Güvenli uyku modu(Uyku ve hazırda beklet bir arada)
25 - 2005 yılından sonraki bilgisayarlar için hazırda beklet

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı