OpenCore 0.5.7 opencanophy.efi Boot sorunu

muhammetalan

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar,
@Yiğit Gençer'ın oluşturduğu imaj ile Catalina'yı kurmuştum. EFI dosyasında yer alan OpenCore 0.5.7 sürümüyle şu an yaptığım son değişiklikler ile minimum KEXT sayısı ile çalışıyor.

AppleALC. Kext
Lilu. Kext
RealtekRTL8111.kext
VirtualSMC. Kext
Whatevergreen. Kext

Fakat bir sorunum var o da Boot ekranı;

Opencanophy. EFI dosyası ve Resources klasörlerini EFI'ye dahil edip config.plist dosyasına işledim. Fakat şu hatayı alıyorum.

OCA: Inserted ACPI table has lenght misMATCH2938 vs 1092626976, ignoring
OC: Failed to add ACPI SSDT-ECUSBX.aml - invalid parameter
Failed to load images

OpenCore sürümünü ve dosyalarını güncelleyince sorunu çözdüm fakat Boot ekranı süresi yeni sürümde biraz daha uzun gibi geldi.
Eski sürümde bu sorunu çözüp Boot ekranını getirebilir miyiz?

Merhabalar,
@Yiğit Gençer'ın oluşturduğu imaj ile Catalina'yı kurmuştum. EFI dosyasında yer alan OpenCore 0.5.7 sürümüyle şu an yaptığım son değişiklikler ile minimum KEXT sayısı ile çalışıyor.

AppleALC. Kext
Lilu. Kext
RealtekRTL8111.kext
VirtualSMC. Kext
Whatevergreen. Kext

Fakat bir sorunum var o da Boot ekranı;

Opencanophy. EFI dosyası ve Resources klasörlerini EFI'ye dahil edip config.plist dosyasına işledim. Fakat şu hatayı alıyorum.

OCA: Inserted ACPI table has lenght misMATCH2938 vs 1092626976, ignoring
OC: Failed to add ACPI SSDT-ECUSBX.aml - invalid parameter
Failed to load images

OpenCore sürümünü ve dosyalarını güncelleyince sorunu çözdüm fakat Boot ekranı süresi yeni sürümde biraz daha uzun gibi geldi.
Eski sürümde bu sorunu çözüp Boot ekranını getirebilir miyiz?
Boot ekranı yeni sürümlere doğru ileve edildiği için sıkıntı çıkarır. Big Sur imajımın EFI dosyaları ile boot işlemini tekrar dene.

Boot ekranı yeni sürümlere doğru ileve edildiği için sıkıntı çıkarır. Big Sur imajımın EFI dosyaları ile boot işlemini tekrar dene.
Hocam son olarak drivers klasöründe işime yaramayacak olanlar hangileridir?
1. sorumun cevabını config.plist dosyası üzerinde buldum zaten dahil etmemişsiniz 3 efi dosyası dışında diğerlerini.
Tools klasörü nedir içerisindekileri silmeli miyim? Diğer EFI klasörümde yoktu.
@claus hocam eski sürümlü 0.5.7 opencore 25 saniyede açlıyor. En güncel opencore ise 38 saniyede açılıyor bununla ilgili ne yapabiliriz? Boot ekranını 0.5.7 sürümünde getirebilsem onu kullanacağım fakat onu o sürümde getiremiyorum yukarıdaki sorun söz konusu.

Dosya Ekleri

• Ekran Resmi 2020-11-21 17.47.20.png
    Ekran Resmi 2020-11-21 17.47.20.png
    22,8 KB · Görüntüleme: 42
Son düzenleme:

Geri
Yukarı