Rehber OpenCore Bootloader Config Dosyanızdaki Hataları Öğrenme

Config dosyanızda hata var mı diye öğrenmek istiyorsanız bu rehber tam da size göre!
1.Adım OpenCore dosyasını indirmek:OpencorePKG'dan hangi OpenCore sürümünü kullanıyorsanız indirmeyi ona göre yapmanız gerekmektedir. Örneğin: Ben OpenCore'un 8.5 sürümünü kullandığım için 8.5 olan sürümünü indirmem gerekiyor. Yoksa bazı sürümlerde büyük değişikler olduğu için daha fazla hata alacaksınızdır.
2.Adım Ocvalidate Kullanımı: Ocvalidate kullanmak için, Windows için CMD, Terminal'i açmamız gerekmekte. İndirdiğimiz OpenCore dosyasında OpenCore-0-->Utilities-->ocvalidate kısmına geldikten sonra ocvalidate UNIX dosyasını terminale sürüklüyoruz. UNIX dosyasını terminale sürükledikten sonra ortaya böyle bir girdi çıkacaktır.

Screenshot 2022-09-26 at 20.29.17.png

Bir boşluk bırakıp config dosyanızı da buraya sürükleyin, ortaya böyle bir girdi çıkacaktır.
Screenshot 2022-09-26 at 20.29.33.png

Sonrasında "Enter'a" bastığımızda config dosyamızı kontrol edecektir. Peki configimizin hatalı olduğunu nasıl anlayacağız? Eğer böyle girdi ile sonuç alıyorsanız "Found x issues requiring attention." config dosyanızda hatalar bulunmaktadır. Hatası olmayan config dosyasında ise "No issues found" girdisi çıkmaktadır.

Screenshot 2022-09-26 at 20.37.33.png
Screenshot 2022-09-26 at 20.40.02.png

NOT: Her config'teki hatalar aynı değildir! Görseldeki hatalar temsilidir.
2.NOT: Windows işletim sisteminde de aynı yöntem geçerlidir.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı