Başarılı Kurulum OpenCore Dual boot High Sierra kurulumu

Aşağıda yazdığım donanımlar ile iCloud, ses kartı, Ethernet, GPU hızlandırma gibi temel işlevleri sorunsuz kullanıyorum. App Store'den uygulama yükleniyor. Siri çalışıyor.
GPT 240 GB Windows 10 yüklü SSD'yi Partition Manager ile Apple HFS olarak formatladım Windows üzerinden balenaEtcher ile 32 GB belleğe bu imajı yazdırdım ilk seferinde buradaki EFI ile yükleme yapamadım ardından buradan EFI ve kurulum sonrası araçları ile kullanmaya başladım. Hiç kext yüklemeden ya da Config dosyasını düzenlemeden macOS kurulumu biter bitmez ses kartım sorunsuz aktif olmuştu. İnterneti kullanabilmek için kext yükleyip Windows üzerinde not defteri ile Config dosyama işledim ve interneti de yüksek hızlı şekilde kullanmaya başladım. Ekran kartını tanıtmak NVIDIA ve Apple web driver sertifikalarını iptal ettiği için bayağı bir zor oldu dün gece sabah 4'e kadar uğraştım. Becerebilirsem eğer nasıl yaptığımı basit bir şekilde sosyalde konu açıp anlatmak istiyorum inşallah.
Şu an kullandığım EFI ve Config'i içeren dosyayı burada bulabilirsiniz.
Büyük olasılık ihtiyacım olmayan bir sürü ayar ve dosya var EFI ve Config'de ama ayıklayıp silmeye de korkuyorum bozulmaması için.
Hackintosh'da çok az bilgim var sistem ayrıntıları, ayarlar, Config'ler, yamalar ya da artık ne deniyorsa nasıl paylaşacağımı söylerseniz seve seve yararlı olacak verileri Sosyal'e yükleyebilirim.
Sistem özellikleri:

Kod:
CPU:i3 6098P.
Anakart:MSİ B150M Bazooka.
RAM:8GB G.Skill Aegis 2133Mhz.
GPU:2GB GTX 950
 

Dosya Ekleri

  • mac hakkında.png
    mac hakkında.png
    99,2 KB · Görüntüleme: 17
Son düzenleme:

Yeni konular

Yukarı