OpenCore ile veri kaybetmeden DualBoot yapmak

AirWick

Kilopat
Makaleler
6
Daha fazla  
Meslek
Odaları Pis Kokulardan Arındırmak!
Merhabalar,
Yakın zamanda NVMe SSD alacağım ve içine macOS kurmak istiyorum çünkü grafik programları olsun arayüzü olsun beni çok çekiyor ancak Windows'da önemli verilerim var ve kaybetmek istemiyorum.

Kuruluma dair fazla yetkin değilim birkaç konu ve Reddit üzerinde birkaç paylaşıma göre Clover kullanan birkaç kullanıcı Windows yüklü diski söküp boş diski takmış ve o diske Mac yüklemiş. Sonrasında Windows yüklü diski geri takarak Boot yöneticisin görmesini sağlamış. Bu OpenCore üzerinde işe yarar mı yaramazsa hangi adımları ve macOS yüklerken hangi adımları uygulamam gerekir? Önereceğiniz rehberleri paylaşabilirseniz sevinirim.
Son olarak AMD işlemciler deneysel sanırım hangi macOS sürümü daha uygun belirtirseniz sevinirim.

Sistem özelliklerim.

AMD Ryzen 5 1600 AF işlemci.
AMD RX 580 8 GB ekran kartı.
Samsung EVO 860 SSD (halihazırda Windows yüklü)
Kingston A2000 NVMe SSD (alıp macOS yükleyeceğim disk)
16 GB 3000 MHz Corsair Vengeance DDR4 RAM.
1 TB HDD (ekstra depolama OS kurmayacağım)

Son düzenleyen: Moderatör:

Muhteşem bir rehber çok güzel. Çok teşekkür ederim.

Tekrardan rahatsız ettiğim için çok özür dilerim de bu rehberi son yayımlanan 11.3 Big Sur sürümü için uygulasam bir sıkıntı yaşar mıyım ya da riske girmeyip Catalina'yı Big Sur'a mı güncelleyeyim kurduktan sonra?

Son düzenleme:
Catalina kurduktan sonra Big Sur güncelleyebilmek için uğraşman gerekir. Direkt Big Sur kur, sıkıntı yaşamazsın.
Tekrardan çok teşekkür ederim. Yalnız Big Sur için kurulum sonrası gereken dosyaları bulamadım. Sanırım kurulumdan sonra USB'ye ihtiyaç kalmaması için EFİ'ye dosya kopyalamaya artık gerek kalmadı galiba.

Sizin sisteminizin kurulum dosyaları klasörüne ihtiyacı yok. USB'siz boot için:

Tekrardan rahatsız ettiğim için çok özür dilerim de bu rehberi son yayımlanan 11.3 Big Sur sürümü için uygulasam bir sıkıntı yaşar mıyım ya da riske girmeyip Catalina'yı Big Sur'a mı güncelleyeyim kurduktan sonra?
Hayır, Big Sur'u da kurarken bir sıkıntı yaşamazsın.

Kurulumu gerçekleştirdim en yakın zamanda size teşekkürlerimi tekrar ileterek başarılı kurulum kategorisine konu açacağım. Şimdilik görünen tek sorun ICloud'a giremiyor oluşum bir de EFI klasörüne dosyaları kopyalamama rağmen BIOS Boot seçeneklerinde görünmüyor bu benim için daha iyi aslında Mac'de işim olunca USB'yi takıp Boot etmek daha çok işime gelir. Bunlar dışında bir de Discord uygulamasında problem yaşadım ama onun dışında herhangi bir sorun gözlemlemedim çok teşekkür ederim tekrardan.

Yeni konular

Geri
Yukarı