OpenCore kurulum sonrası batarya göstergesi çıkmıyor

kaeNN

Kilopat
Makaleler
7
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 7 7800X3D | ASUS TUF X670E-Plus | Corsair Vengeance RGB 32GB DDR5 6000Mhz CL30 | EVGA RTX 3080 FTW3 Ultra Gaming | EVGA CLC 280 AIO | Samsung 960 Evo 1TB | Samsung 870 QVO 1TB | Samsung 850 Evo 500GB | Seagate 2TB Barracuda | Corsair HX750 Platinum | Corsair 780T Black | Asus ROG PG259QNR 360Hz 1ms | Philips Momentum 27" 2K 1ms 240Hz | LG 27GL850-B 2K 144Hz 1ms
Görseldeki ekranda "Pil durumunu menü çubuğunda göster" tiklemem ile yukarıya batarya göstergesi geliyor ki şarja takılı olmasa dahi şarjdaymış gibi gösteriyor ardından 1 saniye sonra tekrar gidiyor ve haliyle tiklediğim yer de siliniyor. Mac hakkında bölümünde sistemin iMac olarak tanıtılmasından kaynaklanan bir problem olabilir mi?

Kullandığım config dosyası; config.rar

IMG_1040.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem özellikleri;
i7 7700HQ
Mobil Intel® HM175 Chipset
GTX 1070
16 GB DDR4 2400MHz RAM
ADATA 250GB M.2 SSD

OpenCore Configurator ile diskimi mount ettikten sonra OC içerisindeki config'i açıyorum. SMBIOS kısmı boş gözüküyor daha doğrusu sadece Generic kısmında iMac 19.1 yazıyor.

IMG_1041.jpg

IMG_1042.jpg

OpenCore Configurator kullanma, çoğu kaynakta tavsiye edilmiyor. Ek olarak Laptop EFI'si kullanarak kurulum yap.
Mevcut EFI dosyasını Laptop EFI'si ile değiştirmem yeterli olur mu yoksa baştan kurulum mu yapmalıyım?

Kendim buradaki rehbere bakarak bir EFI ve config oluşturdum. Ancak yine de batarya eskisi gibi tıkladıktan 1 saniye sonra kaboluyor. Eve geçtiğimde tekrar görsel ve config dosyasını paylaşırım.

Hocam ben laptop EFI'si ile kurduğum halde gözükmüyor. Ayarlarda tike tıkladığımda 1 saniye sonra kayboluyor.
Sorun için yeni konu açman, bu konuda belirtmekten daha iyi olacaktır. Ek olarak hangi laptop EFI'sini kullandın? Bizim imaj konusundaki ile mi? Bir de bu EFI paketlerine bakabilirsiniz:

Lakin DSDT yüksek ihtimalle gerekecektir.

Geri
Yukarı