Çözüldü OpenCore kurulum sonrası sadece USB'den boot oluyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

kaeNN

Kilopat
Makaleler
7
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 7 7800X3D | ASUS TUF X670E-Plus | Corsair Vengeance RGB 32GB DDR5 6000Mhz CL30 | EVGA RTX 3080 FTW3 Ultra Gaming | EVGA CLC 280 AIO | Samsung 960 Evo 1TB | Samsung 870 QVO 1TB | Samsung 850 Evo 500GB | Seagate 2TB Barracuda | Corsair HX750 Platinum | Corsair 780T Black | Asus ROG PG259QNR 360Hz 1ms | Philips Momentum 27" 2K 1ms 240Hz | LG 27GL850-B 2K 144Hz 1ms
i9 10900K, MSI GTX 1080 Ti Lightning, G.SKILL 3000MHz CL14 32 GB RAM'li Sistem'e başarılı bir şekilde OpenCore Catalina kurulumunu gerçekleştirdim. Ancak diskimi mount edip USB içerisindeki dosyaları taşımama rağmen USB'yi çıkardığımda boot edemiyorum. Görselleri de aşağıda paylaştığım gibi USB'siz denediğim zaman Boot Menüsünde isimsiz olarak gözüküyor ve tıkladığımda ekran gidip tekrar boot menüsü açılıyor. Bu sorunun nedeni Windows yüklü sisteme sonradan macOS kurulum yapmam olabilir mi? Ayrıca OpenCore USB olmadan Boot etmek konusundaki 2. yolu da denedim. Bu sefer boşluk olan kısımda OpenCore ve kurulu olan disk gözüküyor ama bastığım zaman yine boot menüsü geliyor.

USB'siz boot ettiğimde gelen boot menüsü;

IMG_1091.jpg

USB takılı iken gelen boot menüsü;

IMG_1090.jpg

Kurulum yaptığım diskteki EFI klasörü içeriği;

IMG_1092.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Hackintool, OpenCore Configurator veya Clover Configurator gibi programlarla EFI yi mount edin. Ettikten sonra EFI klasörünü komple silin ve USB nizdeki EFI klasörünü bilgisayarda mount olan EFI ye koyun. İşlem tamam
Konuyu tam okumamışım, Windows önce kurulu olduğu için.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bugün Windows ve macOS'i sistemden kaldırdım. Önce macOS'i daha sonra Windows'u kurdum değişen bişey olmadı. Hatta Windowsu kurmadığım halde yani sadece macOS kuruluyken bile USB'siz boot etmiyor. USB'yi çıkardığımda 1. görseldeki gibi kalıyor.

Boot options 2 kısmına gelip entere basar mısın farklı seçenek çıkacak mı?
Birde Secure boot kısmından görsel gönder.
Ayrıca macOS kurulu disk hariç diğer diskleri sök. Sonrada EFI bölümünü mount edip görsel gönder.

Secure boot görseli;

IMG_1109.jpg

USB takılı iken boot options #2;
IMG_1111.jpg

USB takılı değilken boot options #2;
IMG_1110.jpg

macOS'un kurulu olduğu disk hariç diğerlerini söktüm ve durum böyle;
Screenshot at Jul 25 15-34-15.png

Ayrıca diskleri söktükten(sadece macOS'in kurulu olduğu SSD takılı sistemde) sonra USB takılı değilken BIOS'ta boot edilecek bir disk görmüyor.
IMG_1112.jpg

Son düzenleme:

Geri
Yukarı