OpenCore legacy Hackintosh önerisi

imcan

Hectopat
Clover ile deneyince malum Boot maintance Manager çıktı bende belki Clover'da sıkıntı olabilir diye OpenCore denemek istiyorum ama Technopat'daki çoğu linkler artık yok veya UEFI destekli. Yosemite, El Capitan, High Sierra olabilir. Sistem özelliklerim HP Pavilion DV6-6B06st i7 2670qm HD 3000 & AMD HD 6700M ıdt 92HD81B1X 8 GB RAM.

Clover ile deneyince malum Boot maintance Manager çıktı bende belki Clover'da sıkıntı olabilir diye OpenCore denemek istiyorum ama Technopat'daki çoğu linkler artık yok veya UEFI destekli. Yosemite, El Capitan, High Sierra olabilir. Sistem özelliklerim HP Pavilion DV6-6B06st i7 2670qm HD 3000 & AMD HD 6700M ıdt 92HD81B1X 8 GB RAM.
Uzun zamandır UEFI yaptığım için Legacy EFI yapmayı birazcık unutmuş olabilirim. 😅
Bu arada ben size EFI dosyası hazırlayacaktım değil mi?

Ethernet/Wi-Fi kartınızın modelini belirtin.

1620183514930.png

Intel'ler sıkıntı çıkarabiliyormuş diye duydum ama bilmiyorum ekstra Wi-Fi kartımda mevcut.

Screenshot_1.png

Hocam Wi-Fi kartınız uyumsuz görünüyor ama denemekte fayda var.

Kext vesaire hiç yok mu olmaz ise harici internet kartım mevcut.

Hocam denemeden bilemeyiz kext tabii ki var. Clover olan imajı indirebilirsiniz veya Yiğit Gençer hocamın OpenCore EFI'sini bekleyebilirsiniz. Hackintosh Intel WiFi Driver bu linkteki verilen yerden itlwm ve airportitlwm kextini indirin. Daha sonra bir de bize Heliport gerekecek. Heliportuda indirin. İtlwm ve airportitlwm kextini EFI kext içine atın. OpenCore ile yapıyorsanız Config içerisinde kernel bölümüne iki kexti işleyin. Daha sonra sistemi yeniden başlatıp heliport isimli uygulamanın kurulumunu yapın ve Heliport'u çalıştırın. Eğer olursa Intel Wi-Fi kullanabilirsiniz ama olmazsa diğer harici internet kartını kullanırsınız. Onun markası modeli neydi? Bir bakalım uyumlu mu değil mi?

Hocam denemeden bilemeyiz kext tabii ki var. Clover olan imajı indirebilirsiniz veya Yiğit gençer hocamın OpenCore EFI'sini bekleyebilirsiniz. Hackintosh Intel WiFi Driver bu linkteki verilen yerden itlwm ve airportitlwm kextini indirin. Daha sonra bir de bize heliport gerekecek. Heliportuda indirin. İtlwm ve airportitlwm kextini EFI kext içine atın. OpenCore ile yapıyorsanız Config içerisinde kernel bölümüne iki kexti işleyin. Daha sonra sistemi yeniden başlatıp heliport isimli uygulamanın kurulumunu yapın ve Heliport'u çalıştırın. Eğer olursa Intel Wi-Fi kullanabilirsiniz ama olmazsa diğer harici internet kartını kullanırsınız. Onun markası modeli neydi? Bir bakalım uyumlu mu değil mi?

Bencede beklemeliyim acele iş yapmayayım. Harici Wi-Fi kartı TP-Link TL-WNA822n
Clover konusuna gelecek olursak benim bilgisayarımda Boot maintance Manager çıkıyor onun çözümünü bulamadım.

Bencede beklemeliyim acele iş yapmayayım. Harici Wi-Fi kartı TP-Link TL-WNA822n
Clover konusuna gelecek olursak benim bilgisayarımda Boot maintance Manager çıkıyor onun çözümünü bulamadım.

Hocam oradan Boot from file deyip bootx64.EFI dosyasını seçer misiniz olmadı 3 tane dosya vereceğim onları kullanmayı deneyin. İmajı nereden indirdiniz bir de buradaki imajların legacy Boot eden dosyaları yok hocam.
Ek olarak TP-Link için driver var. Intel olmaz ise son çare TP-Link kullanırız.

Yeni konular

Geri
Yukarı