OpenCore Monterey BCM94360NG çalışmıyor

Vinsinity

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci - Yazılım
Ekran kartı
RX580
Anakart
MSI Z390 Tomahawk
İşlemci
i5 9600K
Merhaba arkadaşlar,

Bugün, söylediğim Wi-Fi + BT kartı geldi. Hevesle taktım ama her şeyi denedim çalıştıramadım ve sanırım EFI'yi de bayağı bir bozdum. Allah'tan sistem açılıyor şu an. Sistemim aşağıdaki gibi amacım Wi-Fi + BT kartım çalışsın. EFI klasörünü de ek olarak bırakıyorum yardımcı olabilirseniz sevinirim.

• İşlemci: i5 9600K.
  • Anakart: MSI Z390 Tomahawk.
  • Ekran kartı: RX580.
  • Wi-Fi + BT: BCM94360NG

EFI: EFI.zip

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar,

Bugün, söylediğim Wi-Fi + BT kartı geldi. Hevesle taktım ama her şeyi denedim çalıştıramadım ve sanırım EFI'yi de bayağı bir bozdum. Allah'tan sistem açılıyor şu an. Sistemim aşağıdaki gibi amacım Wi-Fi + BT kartım çalışsın. EFI klasörünü de ek olarak bırakıyorum yardımcı olabilirseniz sevinirim.

• İşlemci: i5 9600K.
  • Anakart: MSI Z390 Tomahawk.
  • Ekran kartı: RX580.
  • Wi-Fi + BT: BCM94360Ng.

EFI: EFI.zip

Söylediğiniz kart markası nedir, fenvi mi?

OpenCore sürümünüz nedir acaba?
0.8.4 sürümünü kullanıyorum.

Denediğim çözümleri yazayım,

Brcm ve Airport kextleri ile denedim hiç bir şey olmadı.
Birkaç kere bazı varyasyonlar denedim olmadı. BlueToothFixUp kullandım olmadı.
Okuduğum bir kaynakta 2.1.6 versiyonunu kullanın demişler onu da denedim olmadı.
Yabancı bir forumda arkadaşın birisi bütün modülü sökün NVRam reset yapın vs. gibi bir yöntem söylemiş onu da denedim olmadı.
En son DSDT gibi ayarlarımda mı bir problem var dedim onları kurcaladım o da olmadı.
En son başarabildim mi bilmiyorum sistem açık ve her şey düzgün çalışıyorsa sorun yoktur muhtemelen diyorum. 0.8.4 OpenCore release versiyonunu indirdim. Daha sonra ihtiyacım olan kextleri bulup içerisine attım. Sample.plist'i config.plist yapıp ProperTreede açtım EFI'nin snapshot'unu aldım ve dortania guide'ında gösterdiği ayarları yapıp en son manuel kısmından SSDT-*.aml dosyalarını ekleyip bir snapshot daha alıp EFI'yi kayıt ettim. Mevcut EFI'mi silip yeni EFI ile açtım sistemi sistem açıldı bir problem yok. Yeni SMBIOS vs Seri numarası vs falan girdiğim için AppleID baştan kurulum yaptı KeychainAcces'im komple sıfırlanmıştı. Yani gördüğüm kadarı ile yaptığım yeni EFI çalışmıştı. Yine de Wi-Fi ve Bluetooth'tan eser yoktu.

Son düzenleyen: Moderatör:
0.8.4 sürümünü kullanıyorum.

Denediğim çözümleri yazayım,

Bcm ve airport kextleri ile denedim hiçbir şey olmadı.
Birkaç kere bazı varyasyonlar denedim olmadı. Bluetoothfixup kullandım olmadı.
Okuduğum bir kaynakta 2.1.6 versiyonunu kullanın demişler onu da denedim olmadı.
Yabancı bir forumda arkadaşın birisi bütün modülü sökün NVRAM reset yapın vs gibi bir yöntem söylemiş onu da denedim olmadı.
En son DSDT gibi ayarlarımda mı bir problem var dedim onları kurcaladım o da olmadı.
En son başarabildim mi bilmiyorum sistem açık ve her şey düzgün çalışıyorsa sorun yoktur muhtemelen diyorum. 0.8.4 OpenCore release versiyonunu indirdim. Daha sonra ihtiyacım olan kextleri bulup içerisine attım. Sample.plist'i config.plist yapıp propertreede açtım EFI'nin Snapshot'unu aldım ve dortania guide'ında gösterdiği ayarları yapıp en son manuel kısmından SSDT-*.aml dosyalarını ekleyip bir snapshot daha alıp EFI'yi kayıt ettim. Mevcut EFI'mi silip yeni EFI ile açtım sistemi sistem açıldı bir problem yok. Yeni SMBIOS vs seri numarası vs falan girdiğim için appleıd baştan kurulum yaptı keychainacces'im komple sıfırlanmıştı. Yani gördüğüm kadarı ile yaptığım yeni EFI çalışmıştı. Ama Wi-Fi ve Bluetooth'tan eser yok yine.

Cihazınızda farklı bir işletim sistemi var mıdır acaba?

Geri
Yukarı