OpenCore Seri numarası güncellenmeli mi?

4rest

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba,

Yakın zamanda bir OpenCore Catalina kurulumu gerçekleştirdim. Kurulum ile gelen seri numarası üzerinde bir değişiklik yapmadan kullanıyorum. iCloud hesabı ile oturum açmaya çalıştığımda limit uyarısı aldım. Daha sonra baktığımda App Store üzerinden indireceğim uygulamaları da resmi web sitelerinden edinebiliyorum. Bu yüzden oturum açma gereksinimi duymadım. Yine de seri numarası güncellenmeli mi? İleride seri numarasının başka bir cihaz ile denk gelme olasılığı var mıdır? Var ise blok veya kilitlenme gibi bir durumla karşı karşıya kalınabilir mi? Veya oturum açsam avantaj sağlayacak durumlar olabilir mi? İlk defa Mac deneyimi olacağından bu konular hakkında pek bilgim yok. Teşekkürler

Değiştirebilirsin, için rahat olur. Zor bir işlem değil. SMBIOS ile Seri vs. üreten bir uygulama vardı, hatırlamıyorum, sana verdiği veriyi; ProperTree kullanarak config dosyanı açıp uygulayabilirsin.
Yanıtınız için teşekkürler.

Başkalarına da yardımcı olması açısından eklemek isterim. Seri no üreten uygulamaya corpnewt/GenSMBIOS linkinden ulaşabilirler.

Yeni konular

Geri
Yukarı