OpenCore Ventura 13.2.1 Macbook Pro 15" 2011 MacbookPro8,2.plist read-only sorunu

alidarkstone

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

OpenCore 0.6.1 sürümü ile usb 2.0 bir bellek kullanarak Ventura 13.2.1 Bootable media oluşturdum. Kurulumun son aşamalarında işlemciden mi yoksa uyumsuz bir kext dosyasından mı bilmiyorum ama inanılmaz uzun sürüyor tam 1 gün. Güçlükle yüklemeyi tamamlıyorum bu sefer aşağıda detaylarını paylaştığım durum oluşuyor.

Model : Macbook Pro 15" mid 2011 Core i7 id: 8,2

Problem : MacbookPro8,2.plist dosyasına bir türlü müdahale edemiyorum. Müdahale etmek istememin sebebi Activitiy Monitor üzerinde gözlemlediğim "kernel_task" isimli process bilgisayarı kullanılamaz hale getiriyor işlemciyi tamamen yük altına sokmakta. Bir pencer bile açmak 2 dakika sürüyor.

Yaptığım işlemler ;

NVRAM reset
Recovery mod - Terminal : csrutil disable
Güvenli mod başlangıç : /System/Extensions/Library/IOPlatformPluginFamily/Contents/Plugins/ACPI_SMC_PlatformPlugin/Contents/Resources/MacbookPro8,2.plist dosyasını düzenleyemiyorum.

Neden ısrarla bu dosyayı düzenlemeye çalışıyorsun derseniz çünkü 12.x sürümü ile farklı bir SSD üzerinde nasıl yaptığımı bilmiyorum ama ilgili dosyayı düzenlememe izin verdi ve yedeğini aldım. O dosyayı Ventura üzerindeki ile değişirsem büyük ihtimalle problemim çözülecek.

Bilenlere duyurulur arkadaşlar desteğinize ihtiyacım var.

Teşekkürler,

Buna özel config ve kext de paylaşabilecek çıkarsa sonrasında daha stabil çalışabilir.

Linux Uzmanı bir arkadaşım ile çözdüm

Son düzenleme:

Geri
Yukarı