OpenWRT destekli modem-router önerisi

AreYouOkey

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba, direk konuya giriyorum; FTTH altyapıdayım ve bufferbloat sorunundan illallah etmiş vaziyetteyim. SQM için OpenWRT destekli Modem veya router arıyorum hiç fark etmez. Bütçe 300 maksimum 350 TL, 5GHz Wi-Fi olması önemli.

Türk Telekom FTTH altyapıda TurkNet FİBER kullanıyorum bende. Aynı sorunu bende yaşıyorum. Modemde + Wi-Fi 6 teknolojisi olursa daha faydalı ileriye dönük olur.

Son düzenleme:
Türk Telekom FTTH altyapıda TürkNet FİBER kullanıyorum bende. Aynı sorunu bende yaşıyorum. Modemde + Wifi 6 teknolojisi olursa daha faydalı ileriye dönük olur.
Wi-Fi 6 destekli modeller benim bütçemi ne yazık ki aşıyor biraz araştırdım fakat ilerisi için 6 mantıklı evet. Wifi 5 5 Ghz işimi görecektir.

Ben şu an Opernwrt ile Xiaomi mi router 4a giga kullanıyorum. Memnunum. Öneririm.
Hocam ben ürünü satın aldım fakat araştırmadan almıştım ve şuanda aktarmada yarın teslim edilecek büyük ihtimal geri iade etmeyi düşünüyordum ondan dolayı konu açtım. Yeni ürün arayışındaıym.
1651078540292.png

3. Uyarıda dediği üzere yeni EON çipe sahip cihazara OpenWRT kurulamıyormuş ve ve 2. uyarıda da koruma ile ilgili bir şeyler diyor. Sendeki cihaz kaç model ? İade etmeyi düşünme sebebim buradaki uyarılar. Bakmadan almıştım.

Hocam ben ürünü satın aldım fakat araştırmadan almıştım ve şuanda aktarmada yarın teslim edilecek büyük ihtimal geri iade etmeyi düşünüyordum ondan dolayı konu açtım. Yeni ürün arayışındaıym.
Eki Görüntüle 1371884
3. Uyarıda dediği üzere yeni EON çipe sahip cihazara OpenWRT kurulamıyormuş ve ve 2. uyarıda da koruma ile ilgili bir şeyler diyor. Sendeki cihaz kaç model ? İade etmeyi düşünme sebebim buradaki uyarılar. Bakmadan almıştım.
Ben ürünü alalı 2.5 ay civarı oldu. Hangi çip var bilmiyorum, nasıl bakıldığını biliyorsanız anlatın bakayım.

Ben ürünü alalı 2.5 ay civarı oldu. Hangi çip var bilmiyorum, nasıl bakıldığını biliyorsanız anlatın bakayım.
Yabancı forumda birisi Power girişinin oradaki delikli kısımdan bakınca çipin üzerinde ismi yazıyor diyor:
1651079424453.png
Fakat bir önemi yok siz kurabildiyseniz cihaz EON çipe sahip değildir. Hangi yılın modeli olduğu sanırım kutusunun üstünde yazar.

12/2020 yazıyor hocam.

Bu router. Fiber ile de çalışır. Wifi-5 destekliyor.
2020 demek herhangi bir sorunla karşılaştın mı peki? radio interface te sorunlara yol açabilir diyor. Zaten her şekilde 14 gün iade etme hakkım var kutuyu açayım açmayayım farketmez. Yarın elime bi ulaşsın cihaz bakayım hangi çipe sahip ona göre gönderip göndermeme kararı alacağım gibi fakat o sırada daha güzel bir öneri gelirse gönderip direk onu alabilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı