Opera ekranın dışına çıkıyor

Forxane

Hectopat
Daha fazla  
Önceden çift monitör kullanıyordum ve Opera sağ monitördeydi oyun oynarken video falan izliyordum. Monitörü yeni almıştım ghosting yaptığını farkedince kaldırdım tek monitörüm şu an. Fakat Opera'yı açtığımda Opera sağ monitörün olduğu tarafa gidiyor fakat sağ monitör yok. Bu yüzden sürükleyemiyorum. Ve Windows'ta bu pencere olayını kaydettiği için 1 haftadır Opera yerine Edge kullanıyorum akıl sağlığımı kaybedeceğim. Yardım edin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözünürlüğünüzü düşürüp Opera'yı bir de o şekilde açın.

Yöntem 1​

1. Programı başlatın.
  2. Görev çubuğundaki program sağ tıklatın ve sonra Ekranı Kapla'ı tıklatın.
  3. Görev çubuğunda boş bir alanı sağ tıklatın ve ardından Pencereleri Basamakla tıklatın.
  4. Uygun program penceresini yeniden boyutlandırın.

Yöntem 2​

1. Programı başlatın.
  2. Görev çubuğundaki program sağ tıklatın ve ardından Taşı'yı tıklatın.
  3. Fare işaretçisini için ekranın ortasına getirin.
  4. Program penceresinin ekran üzerinde görüntülenebilir bir alana taşımak için klavyede ok tuşlarını kullanın.
  5. ENTER tuşuna basın.
  6. Pencereyi yeniden boyutlandırmanız gerekiyorsa.

Yöntem 3​

Not: ikincil görüntü bağdaştırıcısı bilgisayarınızdan kaldırdıysanız, aşağıdaki yöntem uygulanmaz.

1. Start'ı tıklayın, Programs'a gelin, Denetim Masası'nı tıklatın ve sonra çift ekran tıklatın.
  2. Ayarlar sekmesini tıklatın.
  3. İkincil görüntü bağdaştırıcısı görünen kutunun içini tıklatın.
  4. "Windows masaüstümü bu monitöre genişlet" onay kutusunu temizleyin ve sonra Tamam'ı tıklatın.
Microsoft Supportdan alıntıdır.
Umarım çözüm olur.

Microsoft Support'dan alıntıdır.
Umarım çözüm olur.

Maalesef görev yöneticisinde Opera'ya sağ tıklıyorum ama ekranı kapla ya da taşı diye bir şey yok. Microsoft'ta translateden mi almış gerçekten pek bir şey anlamadım cümleden. Opera'yı silip yükleyeceğim galiba.

Yeni konular

Geri
Yukarı