Çözüldü Opera GX ekran kartı sürücüsü yüklerken %100'de takılı kalıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

KoyunRq

Centipat
Yer
İstanbul/Güzelce
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
RAM
4GB
SSD veya HDD modeli
Kingston 244 GB
Ekran kartı
NVIDIA GeForce MX230
Anakart
Casper Nirvana nb S500
İşlemci
Intel Core i5-10210U CPU 2.11GHz
Merhaba, Opera GX kullanıyorum ekran kartı sürücüsü yüklerken 100%'de kalıyor PC'ye format attığım için bir sürü şey yükledim hepsi yüklendi birkaç gündür deniyorum 3 saat bekledim hala %100'de. Yardım edebilirseniz sevinirim iyi günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Farklı tarayıcıda test ettin mi? İndirme hızındaki düşüklük, indirme yaparken başkalarının ağı kullanması falan sorunlara yol açabiliyor. Bu tarz sorunları azaltmak için IDM vb. araçlar kullanabilirsiniz.

Ayrıca Nvidia sürücüsünü kuruyorsan bağlantıdaki yazılım ile yükleyin. Sadece gerekli şeyleri yükleyeceğinden, dosya boyutu da azalıyor.

Screenshot_1.png

Screenshot_2.png
Farklı tarayıcıda test ettin mi? İndirme hızındaki düşüklük, indirme yaparken başkalarının ağı kullanması falan sorunlara yol açabiliyor. Bu tarz sorunları azaltmak için IDM vb. araçlar kullanabilirsiniz.

Ayrıca Nvidia sürücüsünü kuruyorsan bağlantıdaki yazılım ile yükleyin. Sadece gerekli şeyleri yükleyeceğinden, dosya boyutu da azalıyor.

Screenshot_1.png

Screenshot_2.png

Çözüm

Ayrıca NVIDIA sürücüsünü kuruyorsan bağlantıdaki yazılım ile yükleyin. Sadece gerekli şeyleri yükleyeceğinden, dosya boyutu da azalıyor.

Eki Görüntüle 1479041

Eki Görüntüle 1479040

Farklı tarayıcıda test etmedim ve bahsettiğiniz uygulama tam olarak ne yapıyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Nvidia sürücü kurulumu yaparken, yanında iş için ya da GeForce Experience gibi harici araçlar olan bir sürü şeyi de birlikte yüklüyor. Yani kurulumlar bu yüzden 500-600 MB gibi büyük dosya boyutlarına ulaşıyor.

Bu yazılım Nvidia sürücü paketinin içini ayıklayıp, sadece ekran kartı sürücüsü, fizikler için gereken yazılım, denetim masası gibi araçları kuruyor. Geriye kalan şeyleri kurmadığından indirme boyutunuz azalıyor. Bu araçların çoğu sizin sisteminiz için gerekli olmayan şeyler oluyor. Önerilen yaptığınızda, sisteminize lazım olan her şeyi kuruyor.

Yani sürücü paketi sitede 600 MB ise, bunun sayesinde 250-300 MB bir şey kurup geçiyorsunuz. Ayrıca uygulama üzerinden indirdiğinden, tarayıcıda yaşadığınız sorunları yaşamama ihtimaliniz var.

Yeni konular

Geri
Yukarı