Opera GX reklam engelleyicisi YouTube'da işe yaramıyor

ChuckyReyhiz

Hectopat
Daha fazla  
Uzun zamandır Opera GX kullanıyorum. Son bir haftadır reklam engelleme uygulamalarının artık YouTube üzerinde bir etkisi kalmadığını görüyorum. Durumlar sizde nasıl? Sadece bende mi öyle acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sıkıntı var. Şimdilik bunu kullanın:

Evet. Onun yerine uBlock Origin kullanabilirsiniz.
Ayrıca Opera GX önermiyorum. Opera tarzı isterseniz Vivaldi öneririm.

Çöp tarayıcı.
Aynı zamanda veri de çalıyor kendim kullandım berbat.
Edge veya Chrome geçip AdGuard indirin.

Veri çaldığı sadece çekemeyen bazı şahısların iftirası. Kanıt varsa atın.

Bi dk hocam.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Opera'yı savunmuyorum fakat görüyorum ki sadece Reddit üzerinden atılan temeli sağlam olan iddialar. Kanıt olarak sayılmaz diye düşünüyorum.

Bu arada sorunu güncelleme ile çözmemişler. Yine reklamları atla ekranı çıkıyor. Saniyelik fark ediyorsunuz ve otomatik atlıyor. Google ile işbirlikleri devam ediyor. Daha çok reklam verenler zararlı çıkıyor. Reklamın izlendi diye yalan veriyi Google satmış oluyor.

Screenshot_2.png

Her türlü uBlock Origin ya da AdGuard uzantıarından birini kullanın. Opera'nın reklam ve izleyici engelleme ayarını kapatın.

Geçen bu filtrelerin bir işe yaramadığına dair makele okumuştum. Şu an YouTube üzerinde reklam ve izleyici siteye özel kapattım. Halen ilk reklam çıkar çıkmaz atlıyor. Yani bu uzantı göstermelik duruyor diyebilirim. Ayarlardan reklam/izleyici engellemesini tamamen kapatınca ise reklamlar gözüküyor. Yani bu filtreler oraya tamamen göstermelik konulmuş oluyor ya da sistemlerinde bir sorun var. Büyük oranda reklamları engellediğini ve çoğu izleyiciyi görmezden geldiğini düşünüyorum. Yani uBlock Origin ve Privacy Badger ikilisini kullanmanızı öneririm.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı